Přišel jste z:...

Jak přomocí nějaký proměný v PHP získám stránku, ze který uživatel přišel?
z referreru - $_SERVER["HTTP_REFERER"]
ale neni to stoprocentni, neni totiz povinny, aby tahle hlavicka v http pozadavku byla uvedena. takze se dost casto stava, ze z tama dostanes jenom prazdnej retezec. na druhou stranu jinak to zjistovat nejde.
Aah, já totiž už $_SERVER["HTTP_REFERER"] používám, ale eště se mi NIKDY nestalo, že by to něco vypsalo... Vždycky to vyplivne prázdnej řetězec :-(
Ale je to divný - proč třeba aplikacím, jako je TOPlist, navrcholu atd. to funguje? ;-)
to je divny, me to normalne vypisuje jako divy...
ale ja to teda delam takhle:
refer = getenv('HTTP_REFERER');
tak to zkus no...
nebo mas nekde chybu
<HTML>referer se predava jen pri kliknuti odkazem.. pri primem zadani URL se neprenese logicky nic</HTML>
Mimochodem, používat referer más mysl jen pro vytvoření statistiky odkud lidé nejčastěji chodí. Fráze: "přišel jste z ... " je poněkud trapná, protože 1.) Uživatel pochopitelně ví odkud přišel 2.) Pokud by se chtěl vrátit použije tlačítko zpět.
mám pocit, že převážně se na toto používá javascript a něco na styl "history.back". Ale je možný, že se pletu a že to je jen špatnej pocit...
logicky mi z toho vyplyva, ze nejlepsi cesta vede pres JS, pac pro JS pracujici v prohlizeci je to jednodussi zjistit, nez pro server xy, kde je php nahrano
ale neni to náhodou tak, že history má jen metody, ale nemá vlastnosti? to by se muselo udělat tak, aby to člověka hodilo v rámci na předchozí stránku, zjistilo to adresu a vrátilo se to zpátky, a tuším že to nejde
jinak samozřejmě $_SERVER["HTTP_REFERER"]