kontrola ereg (regulérních funkcí)

Udělal jsem si stránku na kontrolu regulérních funkcí:
http://www.nase-acko.xf.cz/regulerni_vyrazy.php

ale nefunguje mi tam jedna věc: když dáte do "výrazu" zpětné lomítko "\", a několikrát kliknete na "odeslat", lomítko se po každém odeslání zdvojí.

jinak mám <form name="vyraz" type="text" value="<? echo $vyraz ?>">

Nevíte pls čím to je? dík
tak snad napřed pochop, že to nejsou regulérní funkce ani výrazy
>> "Udělal jsem si stránku"

:) Tak předně tu stránku sis neudělal ;) Náhodou to vím, protože shodou okolností jsem hledal něco kontrétního o reg. výrazech a narazil jsem na web obsahující tenhle tester reg. výrazů :) (samozřejmě nebyl to tvůj web)

No a proč se ti tam zdvojuje lomítko - to nemůžeme tušit, protože jaksi nevidíme do zdrojáku toho phpčka ;)
<?
$retezec = $_GET['retezec'];
$vyraz = $_GET['vyraz'];
?>


<head>
<title>Test regulrních výrazů</title>
</head>

<body bgcolor="#C9DBED">
<p style="font-weight: 800; font-family: sans-serif; font-size: large;" align="center">Testování regulárních výrazů</p>
<hr>
<form action="regulerni_vyrazy.php" method="get">

<table cellspacing="2" cellpadding="2" border="0" align="center">
<tr>
<td>Regulární výraz:</td>
<td><input type="text" name="vyraz" value="<? echo $vyraz ?>" style="background-color: #0E74C7; color: White;"></td>
</tr>
<tr>
<td>Testovaný řetězec:</td>
<td><input type="text" name="retezec" value="<? echo $retezec ?>" style="background-color: #0E74C7; color: White;"></td>
</tr>
<tr>
<td align="right"><input type="submit" name="TEST" value="Odeslat dotaz"></td>
</tr>
</table>

</form>

<?

if($retezec=="" && $vyraz==""){exit;}

if(ereg($vyraz, $retezec)){

echo "<p style=\"font-weight: 700; font-family: sans-serif; color: Blue;\" align=\"center\">";
echo "Řetězec \"".$retezec."\" vyhovuje regulérnímu výrazu \"".$vyraz."\".";
echo "</p>";

}


else {

echo "<p style=\"font-weight: 700; font-family: sans-serif; color: Red;\" align=\"center\">";
echo "Řetězec \"".$retezec."\" nevyhovuje regulérnímu výrazu \"".$vyraz."\".";
echo "</p>";

}

?>

</p>


</body>
2Tom
>njn taky jsem to našel, ale zdroják toho php skriptu jsem přece z tama nemohl zkopírovat ;-)....ten je můj osobně a až na ty lomítka funguje výborně ;-)
vraz tam stripslashes() a mas to...
díky moooc..hezká funkce

jeden dotaz...kde se mi tam nejednou vždycky vezmou 2 lomítka?
asi to server oescapuje automaticky... zalezi to na nejakym nastaveni a da se to v php skriptu zjistit, jestli to dela nebo ne, je na to nejaka funkce myslim.
>>asi to server oescapuje automaticky...
jo to je, staci se kouknout na php info tady na serveru (konkretne na hodnotu magic_quotes_gpc )

zkus si najit na netu neco napr. o SQL Injection a pochopis i smysl tohoto nastaveni...
díky moc...najdu