Uprava novinky v mysql

Ahoj chtel bych se zeptat, zdali nevite jak by se dal upravovat text, ktery je v mysql tabulce?
Mě napadlo, ze bych ten text precetl a vlozil jako hodnotu "value" do formuláře do textoveho pole (da se tam upravovat text) a pak by se to odeslalo zpet do db a prepsalo.
Jenze tento způsob mi neprijde jako nejvhodnější! Ale nic jineho me nenapada.. nevita jak na to pls?
Se podívej, jak to je v phpmyadmin. Lépe to asi nevymyslíš - nejdřív musíš text přečíst a pak upravit. Ať s ním uděláš cokoliv, nakonec ho odešleš a v mysql změníš (UPDATE `tabulka` SET `sloupec` = 'hodnota' WHERE `něco` = 'hodnota';)
No to je jasny, ale ja nevim zpusob, kam ten text hodit aby se dal upravit... Jo ehm jak se dostanu do zdrojaku phpmyadminu?
No tak otevrel jsem si ten zdrojak v htmlku a tam je to udelany tak jak jsem rikal v <textarea .... ! No pokud by mel nekdo lepsi napad, tak prosím napiste...
Ale jinak to prostě nejde! :) Vždycky musíš načíst text do formuláře a pak ho odeslat zpět!
Speat - proč ti ten způsob nepříjde jako nejvhodnější? Co je na něm špatného?
Speat: aby bylo možný nějaký text upravit, musíš ho mít v něčem editovatelném. Nic vhodnějšího než formulář, tj. input nebo textarea, teda aspoň já neznám ;-)
<HTML>Leda že by na to chtěl mít java applet apod :) Ne, vzhledem k tomu, že k mysql na WZ jde přistupovat pouze WZ, musíš k přepisu dat použít ten postup, který ti nepřipadá optimální: načíst, vypsat do textboxu, odeslat upravený text, aktualizovat záznam.</HTML>
Ke zdrojákům phpadmina se dostaneš třeba tak, že si je stáhneš. Je to volně dostupný produkt...
třeba http://sourceforge.net/projects/phpmyadmin/