Apache

nainštaloval som si apache, mysql server z nejakeho balika PHP TRIAD tak ako to robim zvycajne.. no obycajne sa mi ten apache rozbehne sam (svieti zelena šipka, poznate to..) no tentokrat my to signalizuje ze NO SERVICES INSTALLED a ak pustim monitor tak je tam moznost CONNECT.. hm.. neviete mi poradit..? instalujem to totiz na inom pocitaci ako doma a tu sa to sprava inak..

dakujem
staci odkaz na forum, ak to tu uz bolo
port si mozem zvolit uplne lubovolny? (pri instalacii?)
ked spustim program apache.exe vyhodi mi toto:

norm*lny je povoleno j povoleno pouze jedno použití každé adresy (siťové adresy, portu) soketu. : make_sock: could not bind to address 0.0.0.0:80 no listening sockets available, shutting down
Unable to pen logs

a okno sa zatvori
Zrejme ti nejaky jiny program prebral port 80.
Prvni moznost je najit ten program a zakazat ho (zkusim hadat - skype). Nebo je druha moznost, a to nastavit Apache na jiny port. Port lze zvolit libovolny, ale na druhou stranu je dobre zachovat portovou politiku (tj. ke kazdemu protokolu priradit odpovidajici port). Pro HTTP jsou porty 80(normal),8080(local) a 443(sll).
Takze pokud port 80 nelze uvolnit, tak pak nastavit port 8080.
jj mam tu skype ale ja som tu 80ku v Skype zrušil (v jednom fore sa o otm tiez bavili a ajtak mi to neslo) Skusim teda tu 8080. To sa nastavuje pri inštalacii hej?
podle me se to nastavuje v konfiguraci apache. Ani si nevzpominam, ze by Apache mel nejakou instalaci...
Port pro apache se nastavuje v souboru httpd.conf ([c:\ ...]\apache\conf-httpd.conf).
Staci hledat radek "Listen" a nahradit port 80 jinym portem (8080).
Pro jistotu jeste zkontroluj radek "ServerName" jestli tam nema pripsany port "localhost:80". Kdyz tak to taky prepis.
Pote server restartuj(nastartuj). Jeste zkontroluj firewall, zda ten port neblokuje.

>> Ani si nevzpominam, ze by Apache mel nejakou instalaci...
Apache ve windows ma standardne instalacku. Samotny apache ma v instalaci volbu rezimu - Jako sluzba na portu 80, nebo jako aplikace na portu 8080. PHPTriad nevim, jestli tohle ma.
Ono bohatě stačí napřed zapnout Apache a až pak Skype.
Tomik:
>instalace u Apache
jj, mas recht, uz jsem si vzpomnel... mno, clovek to taky nedela zrovna kazdej tejden ;)