Jak na znakové sady

Aké znakové sady si mám nastaviť ak mám vytvorenú stránku na webzdarma.cz ? Ak si v metatgu nasatvím windows-1250 tak HTML kód zobrazí v poriadku no údaje z MySQL databázy zobrazí zle (mysql.webzdarma je nasatavená na utf-8 a nejde zmenit na windows-1250) - ked to dám na utf-8 tak zobrazí zle úplne všetko.. nerozumiem tomu.. môžte mi to niekto objasniť (presne, ktorú znakovú sadu mám nastaviť v metatagu, v MySQL atď)?
Už to tady ve fóru bylo mockrát, takže zkus vyhledávání. Tedy stručně:

1. Nejlepší je mít všechna kódování stejná: v textu webu, meta tag i databázi.
2. MySQL lze nastavit na LIBOVOLNÉ kódování. Zvol si, které chceš a následně jej všude používej.

Doporučení na závěr: nejsnadnější je UTF-8 (kvůli MySQL).
po 1) čo zanmená terrmín "text webu"? akože "telo"? ako sa tam da nastaviť?
po 2) možno som sprosty :P ale pozeram anto a naozaj tu v mysql nie je na vyber windows-1250 su tu iba same utf-ka pre rôzne jazyky.. možno to nerobim spravne

klikni:
http://nasatrieda.webz.cz/index.php?article=actions&id=4

neviem ako tebe,a le mne zobrazuje sprostosti aj v tom tele (nrapiklad menu, alebo text vpravo) aj v tom co vyberam z mysql (to je to v strede.. )

tak neviem

BTW: hladal som to na fore ale nenaslo mi to..
ešt otázka.. dá sa nastaviť aj znaková sada v ediotre kde editujem moj web? možno v tom je chyba..
Mám na WZ dva weby. Jeden ve win-1250 a druhý v UTF-8. Oba jednou bez problémů česky (i s databází).

text webu: kódování, ve kterém píšeš statické texty. Potřebuješ k tomu editor, který umí různá kódování, např. freeware PSPad.

V phpMyAdminovi se normálně přihlásíš pře UTF-8, ale databází, tabulkám a textovým sloupcům musíš nastavit zvolené kódování (standardně UTF-8) - podívej se na sloupec porovnávání.

Na tom tvém webu máš chaos. Některé texty v iso-8859-2, některé ve win-1250. Rozhodně nejsou v UTF-8, který je určen v meta tagu. Zobraz si tu stránku a popřepínej znakové sady: v IE View|Encoding.
okej, stioahol som ten PSPad, ulozil som to v windows kodovani, aj databazu som nastavil, aj tabulku, aj stlpce, aj metatag - vsetko an win-1250... stale to vsak nezorbazuje celkom spravne (uz asi len 2/3 pismenka su take nie ako vtedy - vsteky :D ) - asi pouzijem ine slova... :D nie vazne poradte mi plzzz

dik
..ok este to skusim cele cez utf-8.. (menim to takze stranka nebude fungovat spravne)
..nefunguje to... vsetko som dal na UTF-8, naozaj vsetko :( :(
webove texty zobrazuje v poriadku, problem je len s MYSQL (ale tam som to nasatvil na "utf8_slovak_ci") {v metatgu mam iba utf-8 - v tom je problem?}
Jestliže se rozhodl pro UTF-8 (dobrá volba), pak zkontroluj následující:

- v phpMyAdminovi zkontroluj všechny tabulky, sloupce a textová pole, že mají nastavené kódování UTF-8. Já pro češtinu používám utf8_czech_ci.

- POZOR, data, která tam už máš mohou být zmršená, protože jsi je tam nahrál již dříve v jiném kódování! Vyzkoušej tedy v phpMyAdminovi, že tam vložíš nové znaky s diakritikou a že je pak správně zobrazíš.

- ve svém php skriptu, kde se připojuješ k databázi dej za příkaz mysql_connect a mysql_select_db tento řádek.

mysql_query("SET NAMES utf8");

- vyzkoušej z webu, jestli můžeš uložit do db data s diakritikou a jestli se následně dobře zobrazí.
vdakaaaaaaaaaaaaaaa problem bol v tom riadku:

mysql_query("SET NAMES utf8");

to som fakt netusil..
Super!

"BTW: hladal som to na fore ale nenaslo mi to.."

http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=5&i=7496&t=7492