problem s objektem (třídou)

nefunguje mi tento skriptík (něco málo jsem vynechal):

class email {
var $mail;
var $jmeno;

function add_mail($mail){
$this->$mail = $mail;
}
function add_jmeno($jmeno){
$this->$jmeno = $jmeno;
}
}

$mailer = new email;
$mailer->add_jmeno('já');
$mailer->add_mail('muj@email.cz');

echo('$mail: '. $mailer->$mail .' [konec]<br>');



proč mi to echo nakonci nevypíše muj@email.cz ?
a zkousel jsi echo('$mail: '. $mailer->mail .' [konec]<br>'); a $this->mail apod ?
tak jsem se v tom ještě troošku víc šťoural a zjistil jsem, že chyba tady:
function add_mail($mail){
$this->$mail = $mail;
}

konkrétně v tom prostředím řádku, argument funkce je vpho, tim se to do tý fce dostane, ale asi by se to mělo vyhodit nějak returnem.. ale nevim. =/
a nemelo by tam nahodou bejt $this->mail=$mail ?
2 fx:
koukám na tvůj příspěvek, koukám do manuálu, kouknu do kódu, zkusim, a ono to funguje :) máš pravdu, díky moc. :)
fx, Marcus: panove, vy me ignorujete? Vzdyt jsem to uz napsal, tak nechapu, proc to Marcus nevyzkousel uz vcera... (PS.: muj minuly prispevek, posledni 3 slova...)
2 donny:
sry to jsem přehlíd... jak jsem četl zkoušel jsi tak jsem nečekal nějaký změny a přehlíd jsem to...
to je v poho, no ja moc objektovy v php nedelam, spis se na to chystam...tak mozna budu mit nejaky dotazy, tak se na to psychicky pripravte ;)
Ja v tridach nemam potrebu psat.. Proc to psat v tridach na rekneme 20 radku, kdyz to muu napsat jako frci na 10 radku? (i kdyz to je prehnane)
Nebo hosting, kde je starsi PHP, kde jeste neni moc rozvinute OOP?
IMHO OOP na PHP nema cenu(ted mi to zacne Nipal ci lacop vyvracet.. :)) )
hmmm tiez nevidim daku vyhodu pracovat v OOP
hmm tak zkuste udelat nejakou online gamesu v php bez OOP...
donny: na to mi staci napsat 1 trida: na ovladani designu.. (neco jako tudle psal MzM) a tu momentalne pisu a hodlam ji pouzivat vsude, kde to pujde(staci akorat nastavit config a je to univerzalni).. vic proste nepotrebujes
>> IMHO OOP na PHP nema cenu(ted mi to zacne Nipal ci lacop vyvracet.. :)) )

ja jsem byl prijat na pozici php programatora (trosku se tomu divim ale je to tak)

Dostal jsem do 60min vytvorit diskusni forum s moznosti prispevku jako stromu (reakce na kazdy prispevek)

Zvladl jsem to. Co mi bylo vytknuto? Proc jsem to neudelal pres seznamy (ul, li) a proc to nemam v OOP.

OOP je nastroj budoucnosti i pritomnosti. Ten kdo to nechce pouzivat zcela jiste nepochopil podstatu. Resp abych to upresnil, na male aplikace neni treba, na vetsi se vyplati. Pokud pouzivate vlastni funkce, neni duvod proc nepouzivat tridy a tim to jeste lepe oddelit od HTML.
24k:
v tom s tebou naprosto souhlasim...

v objektech se dá krásně oddělit PHP od HTML a co víc, dají se krásně použít šablony na webu. stejně tak souhlasim s tim, že na menší weby nenji potřeba.
24k, ucis se rychle ;-)
MF, ale pokud mas objekty na stranky hotove, proc je nepouzit i v malych projektech?
MzM:
mno, to máš naprostou pravdu... to me nenapadlo.. =)
MzM> jasne marku, ale bavime se o malych webech, kde kazdy web je trosku jiny. Sportovni, osobni , blog, pokud mas objekty ktere umi zahrnout vsechno toto, rad bych je videl ;) Pokud ja delam nejake weby, tak kazdy potrebuje neco jineho, takze bych si musel delat miliony objektu a pak je pouzivat. No ale je fakt ze jsem teprve v zacatcich ;´(
skuste si napisat IRC bota ako proceduralny kod ... je ti hnus (ano, skusal som to ... bolo to neprehladne uz na zaciatku ;) ) ... teraz to pisem ako objekty, nadhera:)
ty si jinej ;)
<HTML>>>Dostal jsem do 60min vytvorit diskusni forum s moznosti prispevku jako stromu

To tam delas weby a systemy za jeden pracovni den?
(tzn. za 8hodin udelas forum,anketu,katalog,RS,.....)

Takovemu zadani se mi nechce moc verit. O tom programovani neni.</HTML>
Richard: nebyla to cirou nahodou soucast prijimaciho pohovoru?
2 Richard:
je, a neni.
podle me je časova stránka věci dána šikovností a znalostmi, takže jde o to, jakým způsobem si člověk s daným problémem poradí, a když je takovejch problémů víc, tak tam se pozná, kdo je jakej programátor.