zálohování databáze.

jak zálohovat databázi včetně správnejch háčků?

do db posílám texty ve win-1250,,, v db se místo někerejch písmen zobrazí čárky apod. když to tahám zpátky na stránku už je to vpho.

problém je, že ať to exportuju v kódování iso, unicode i win-1250 ale všude jsou místo ž š a dalších ty čárky (tušim klasickej případ kolize mezi unicode a win-1250)

popř jak zábranit tomuhle do budoucna? musim opravdu psát stránky v unicode, abych pak neměl problém s exportem z db?
nene.. musíš nastavit porovnávání na stejné kódování, v jakém píšeš stránky, pak to běhá v pohodě.

V phpMyAdminu je to porovnávání úplně všude a doma ho nemám vůbec - to je pro mě na tom asi to nejhorší.

Jestli chceš všude stejné kódování, musíš mít u všech tabulek stejné porovnávání.
no dobře, ale kde to tam mám nastavit? zkoušel jsem snad všechno ->


phpMyAdmin

Language: czech (cs-utf-8)

Znaková sada v MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)

Znaková sada připojení k MySQL: cp1250_czech_cs
porovnavani nastavujes u tabulek a u sloupcu typu TEXT a VARCHAR.
nechapu.
nikde to tam nevidim =/
a hrabes se v phpMyAdminu doma nebo na wz? (doufam ze na wz)

ve strukture tabulky je porovnávání u vsech textovych sloupcu.
na wz
to najdes. Ve vlastnostech tabulky (Úpravy) a taky kdyz kliknes na jmeno databaze v levem menu, tak dole...
nešel jsem, dal jsem to na cp-1250-czech-cs (aspoň teda myslim, že je to totéž co win-1250) ale nepomohlo to. otázníky místo ž š ť a možná dálších tam stále zůstávají. =/
Kdysi dávno jsem tady dal tento návod a některým lidem pomohl:
==============================================

Autor: zbi (pskoprivnice.unas.cz)
Datum: 15. 11. 2005 15:42

Na stránkách používáš charset=windows-1250. Pokud jsi původně měl i tabulky v MySQL cp1250_czech_cs, jsi stejný případ jako já. Moje řešení:

1. V phpMyAdminovi zazálohuj celou databázi.
2. V tomto skriptu http://www.webzdarma.cz/tmp/mysql-upgrade-src.php dodej $user a $pass (jméno a heslo k databázi)
3. Upravený skript nahrej ke svým stránkám a spusť.
4. Ve svých PHP skriptech, kde se připojuješ k db přidej:
mysql_query("SET NAMES cp1250");

Samozřejmě nezaručuji na 100% úspěch (je to na tvé riziko - proto ta záloha). Já jsem tím vyřešil všechny problémy s upgradem.
to už můžu napsat rovnou while, kerej bude vypisovat INSERT
-> udělat si tedy vlastní zálohu db ;-)

spíš sem myslel, že by to mohlo jít v phpmyadminu přenastavit, a bylo by to vpho. =(
nejde to, prostě nejde, zkoušim to různě exportovat, a pak importovat s různýnm porovnáváním, ale žádným způsobem nedocílím toho, že se to zobrazí dobře. dokonce ani když změnim kódování stránky s výpisem z db, tak si nějak nepomůžu =/