zdrojovy kod stranky

ahoj. neviete, ako sa da monitorovat,ci si uzivatel prehliada zdrojovy kod stranky? urcite sa to da. chodte na chatq.sk prihlaste sa a dajte zobrazit zdrojak stranky. len co vam ho zobrazi, tak vas automaticky odpoji z chatuq a napise, ze nepokusajte sa o zle zasahy do systemu. aaa samozrejme, ako sa dalo cakat, z chatuq vam to nikto nepovie:(.
imho zakázat to jde jen jascriptem, ale když ho zakážu, tak si to stejně prohlídnu.
nějak se to obejít dá vždycky. jakmile to jde zobrazit, tak počítač musí znát zdroják.
si do stranky pridej anketu "prohlidl jste si muj zdrojovy kod stranky". To je imho nejspolehlivejsi....
tom@sQo: Pokud se za zdroják svých stránek stydíš, tak na net svoje stránky vůbec neumisťuj!
třeba jenom vymyslel něco na co by nikdo jiný nepřišel, chce to ukázat světu a nechce aby někdo věděl jak to udělal..
v tom pripade to nesmi byt staticka n. js stranka vystavena na webu....
:) web v obrázcích např.
Pořád nezabráníš tomu aby si někdo nezobrazil "zdrojový" kód toho obrázku :D
all: nooo nepochopili ste ma.
nipal: ja sa za svoj zdrojak nehambim, ale som nanho hrdy :)
ostatni: ja viem, ze neviem zabranit zobrazenju zdrojoveho kodu, ale chcem vediet, ako sa to da monitorovat.dost ma to zaujima.
zdenda: mohla by si mi prosim ta napisat ten skript?

dik
<script LANGUAGE="JavaScript1.1">
<!-- Begin
function right(e) {
if (navigator.appName == 'Netscape' &&
(e.which == 3 || e.which == 2))
return false;
else if (navigator.appName == 'Microsoft Internet Explorer' &&
(event.button == 2 || event.button == 3)) {
alert("Pravé tlačítko myši bylo deaktivováno.");
return false;
}
return true;
}
document.onmousedown=right;
if (document.layers) window.captureEvents(Event.MOUSEDOWN);
window.onmousedown=right;
// End -->
</script>
tom@sQo:
velice zajimave.
napřed něco řekneš všem a potom všem ostatním :D

zobrazení zdrojového kódu nelze monitorovat v PHP a pochybuji, ze v JavaScriptu to pude. Na co to vubec potrebujes? takovou blbost..
tom@sQo: ja myslim, ze te vsichni pochopili velice odbre. Ale proste neni v moci tvurce tohle monitorovat. Jak chces pouzit Javascript nebo cokoli jineho na 'telnet adresa 80'? Proste to nejde.
Imho ta anketa je naprosto nejspolehlivejsi. ;-)
IMHO ten skript na "zakázání" pravého tlačítka je dobrý vtip...

1) stačí klikat pravým tl. a současně mačkat Enter, do 5 vteřin z toho prohlížeč zblbne a kontextový menu je na světě
2) Maxthon má doplněk zvaný "Enable right click"
3) Nedávejme světu návody na takový hnus - člověk pak nemůže použít ani gestikulaci myší... :-(
4) IMHO to všechny modernější prohlížeče umí zakázat, nejen Maxthon. A navíc to stejně nic neřeší protože příkaz na zobrazení zdrojáku je i v menu ;)
marekovi z markova a just pajaovi: proste to ide. napr skus sa zaregistrovat a prihlasit na server chatq.sk(je to chat) a tam si daj zobrazit zdrojovy kod.ihned len co ho zobrazis, tak ta to z chatu odpoji a napise ti: nepokusajte sa o zasahy... proste to ide a velmi ma to zaujalo, ze ako to urobili, lebo som sa uz na to pytal viacerych dobrych programatorov a nevedeli mi odpovedat.a tvorcovia chatu mi to zase odpovedat nechcu .
5) vetsina novejsich klavesnic (pro widle) ma vedle vlajky pro windows jeste tlacitko pro kontextovy menu..

:D

tom@sQo:
no.. jestli to je takhle, tak se podivej do zdrojaku a mas to, ne?
tom@sQo: Nevim jak ty, ale mne to nikam nevyhodilo. A ten jejich zdrojak jsem videl a stahnul. Je to sami javascipt. Provedeno v opere.
asi zase nějaká ta blbůstka pro IE..
Nejspíš ta samá jako ten zde uváděný zákaz pravého tlačítka. Ne, vždy lze zobrazit zdrojový kód stránky a vždy to lze beztrestně. Další dotaz, prosím.
tom@sQo: jasne, ze to jde, ale k cemu to je? Proc mam zakazovat stahnuti statickeho zdrojoveho kodu, zvlast u chatu. Tam je jadro v tom, co stejne nikdy neuvidis, tedy php, asp nebo v cem to je. A jestli jsou tam nejake epesni js, tak ty stejne dostanes, i kdyz te to odpoji... pak se pripojis a mas sktripty...
Pokud to tu někdo nepochopil - webový prohlížeč funguje tak, že dostane soubory potřebné pro zobrazení stránky (CSS, JS, HTML) a tudíž jsou v tom konkrétním počítači dostupné a nelze zabránit jejich čtení (nikdo nepozná jestli to čte browser nebo notepad). Bez nich to nejde, jejich zobrazení také zakázat nelze. Někdy se dokonce ukládají do cache (záleží na hlavičkách stránky).
no me by zajimala jedna vec. Dejme tomu, ze mam jeden soubor php, kde ovladam databazi napr. data.php. Ale aby se mi DB nezhroutila, kdyby se o dana data najednou zajimalo 200 lidi, rozhodl jsem se poskytovat jen vysledny HTML kod poslany od serveru v souboru data.html. Sam bych to aktualizoval co pul hodiny(neptejte se proc a jak, proste tak :)). Toto vse jde udelat tak, ze bych, po prijmuti vysledku ze serveru, si zobrazil zdrojovy kod a dany HTML kod prepsal do data.html. Jenze ja jsem clovek pohodlny, tak jsem se chtel zeptat, jestli by neslo v souboru data.php udelat tlacitko "exportovat html kod", ktere by mi po zmacknuti do data.html nahrala html odpoved od serveru na dotaz data.php

...doufam, ze to chapete :)

Videl bych to na nejakou fci getsourcecode :)
2jendakenda: Prvni cast jsem pochopil, ale pak jsi to nejak zkomolil a uz nepochopil :)
Proste si udelej skript data.php, ktery tato data ziska a nasledne je formatovane ulozi do souboru data.html. No a ostatni pak pristupuji do data.html.
jo to je prave ta cesta, kterou jsem chtel obejit :) Proste bych chtel nejakej skriptik, ktery by za me delal to co jsi popsal :)