PHP v HTML

Je možné začlenit php script do normální stránky HTML?
(Aby v html stránce phpscript fungoval - a stránka zůstala pojmenovaná ...něco.html. ... Anebo je zásadně třeba použít místo htmlsouborů soubory php ... ? Nebo to lze řešit externím phpsouborem?)
Díky za pomoc
v .htaccess si muzes nadefinovat, ktere typy souboru pobezi pres PHP parser.
nemám tušení jak na .htaccess - mě jde o to, jak udělat aby fungoval script - primitivní počítadlo přístupů - Jestli jde to prostě včlenit do html kódu <?php...buď script počítadla ... nebo include('adresa exter php souboru kde by byl ten script ...?> A bylo by Zkoušel jsem to v Apache2Triad, ale nic ... Ovšem netuším, jestli tahle amtérská spekulace vůbec funguje ... díky za reakci
des na to moc slozite. pokud chces to pocitadlo udelat v php, tak ten soubor, kterej ho bude spoustet, musi projet parserem. ted me napadlo este jedno reseni:

vytvor skript (samostatnej php soubor), kterej po spusteni zapocita pristup a zobrazi, a ten pak vloz do HTML jako IFRAME....
ano, rozumím no vida, zatracovaný iframe ... vyzkouším!
Takže ten můj nápad vrazit php do html je hloupost ... rozumím dobře, žejo?
btw: ty víš, jak udělat počitadlo bez php ...?
pocitadlo bez php>>vsevjednom.cz->pocitadlo->do iframu :D
to je vlastne to same, akorat ten skript (php nebo jiny) se spousti z jineho serveru a ty se o nej vubec nemusis starat.
donny: vzdyt ja vim :D (az zas tak blby nejsem), proto ten :D na konci :D
chci si to zmordovat sám - o možnostech typu toplist,blueboard, vím teď zkouším script a iframe ...
OndraSter: ja vim, ze vis... to bylo jen takove konstatovani...
to je moc hezký, když někdo teda jako ví, že někdo něco ví, protoře kdyby jen tak čirou náhodou věděl, že neví a ten druhý tohle zase vůbec nevěděl, ale věděl by, že když ví, že nic neví, tak už něco ví, ale kdoví, když tuhleto ví a jestli to, co ví, někdo ví, tak najednou zase safra neví, když se jako neví, že se to ví ... a to se ví, jde o zdraví duševní ( a někdy též i o poševní ...)
mimochodem: již šedé na černém se bělá ... račte nahlédnouti
alebo sprav ten skript (pocitadlo) a sprav ho aby zobrazoval pocet ako obrazok...a mas to lahsie
jak se to dělá .. jako obrázek?
http://sk2.php.net/manual/sk/ref.image.php
já tam bohužel nic takového nenašel - ale může to být i tím, že angl, mám mizernou
<?php
$soubor = "pocitadlo.dat";
$pocet="0";
if (file_exists($soubor)) {
$data = file($soubor);
$pocet = implode('',$data);
}
$pocet++;
$fp = fopen($soubor,'w');
fwrite($fp,$pocet);
fclose($fp);
$sirka = imagefontwidth(5)*strlen($pocet);
$vyska = imagefontheight(5);
$im = imagecreate($sirka, $vyska);
$bg = imagecolorallocate($im, 255, 255, 255);
$textcolor = imagecolorallocate($im, 0, 0, 255);
imagestring($im, 5, 0, 0, $pocet, $textcolor);
header("Content-type: image/jpeg");
imagejpeg($im);
?>
4donny: moc děkuji, já to nakonec zatím pojal, jak vidno - s iframe. Je to jen berlička, ale teď potřebuji trochu rýt do mědi.
Jak jsem zjistil u lidí (stránky visí jen pár dní), problem je spíš v tom, že jsem udělal pár animací (žádná tlačítka nebo smajlící) a přes všechny optimalizace se mi podařil ze 70MB asi 20MB soubor - a to je na web hodně( u pomalejšího připojení se to nahrává děsně pomalu - a tak to, do jisté, míry ztrácí půvab) ... Je tu možnost preload, něco jsem vyzkoušel, ale s chabým výsledkem ... Ale tohle je už to zcela jiná otázka ... Pokusím se o této problematice otevřít rozpravu ... Ale samozřejmě netuším, jak moc je to zajímavé téma ... díky všem za pomoc
no, reknu ti to takhle... mam pripojeni pul mega a jakmile vidim, ze stranka nacita vic, nez mega, tak ji automaticky zaviram.
jeste detail: nesnasim animace...
počkej, neblázni ... vydržel jsi než se to nahrálo ... je to úžasný, co se s tak primitivními prostředky dá udělat - to, co je na webu je jen zlomek skopičin - ale s tím zavíráním je to přesný; proto mi to lehce s-re ... bohužel. aby to mělo smysl, je třeba otevřít stránku, nechat ji nahrávat ... a třeba si prohlížet cokoliv jiného ... Kdo ale má tu trpělivost ... jasně to je problém ... A je to tak rozhodující, že si nutně položíš otázku: jestliže logicky nikdo nemá trpělivost a neexistuje cesta, jak adekvátně zkrátit nahrávacá dobu, pak takováto prezetace vlastně nemá cenu ... Čili: nic! OK, taky možnost! 20MB je skoro kompletní Jirásek - to je vážně legrační