Jak na to? :)

ahoj,potřeboval bych poradit,co mám udělat/koupit když se chci naučit dělat stránky typu: login, a pak přibudou věci jako přidej novinku atd...vím,že se to dělá v PHP :)
Poradte kterou příručku si mám koupit.Už jsem si jednu koupil,ale ta je přes IIS,který na Win XP home nejde :(
1) pokud půjdeš podle literatury, tak se rozhodni zda-li internetovou lit. nebo tu papírovou.
1.1) pokud internetovou tak se rozhlédni po netu, např. na builder.cz nebo pcsvet.cz najdeš hezký tutorialy na php a databázi
1.2) pokud papírovou tak ne příručku, ale knihu. z příručky se dovíš kulový, pokud s tim začínáš. nejlepší bude něco na způsob "velká kniha PHP a MySQL" .. je třeba aby to nebylo čistý PHP, ale i s databází, protože ta je prakticky nepostradatelné (resp. dělat většinou věcí přes soubory je krajně
nešikovný)

2) nejlepší na lokalhost je, když si pořídíš PHPTriad (stráhneš pod tímto názvem na slunecnice.cz)... nainstaluješ si tim databázi i apache najednou.

3) ano, dělá se to v PHP, ale v drtivé většině případů, jak jsem se již zmínil, za pomocí databáze MySQL.