Jak z JavaScriptu do PHP

Ahoj !
Jak mám vytáhnout nějakou informaci získanou javascriptem do PHP ? Nějak mne to přes zdánlivou banalitu nenapadá :(

Konkrétně se mi jedná o adresu současné stránk - prohledání php manuálu nepřineslo kýžené ovoce, tak to takhle obcházím.

Pěkně prosím, píchne mi někdo ?

Dík :)
použij obrázek.
obrázek ?!

teď to co jsem chtěl dělat skrz PHP dělám přes JS, ale pořád mi něco nejde - máte potuchy proč tohle nefunguje ?

var adresa = document.location;

switch(adresa) {
case "http://adams.euweb.cz/zan/index.php":
document.tlacitko_uvod.src = uvod2.src;
document.tlacitko_nahlasit.src = nahlasit1.src;
document.tlacitko_prohlizet.src = prohlizet1.src;
break;
case "http://adams.euweb.cz/zan/insert_article.php":
document.tlacitko_uvod.src = uvod1.src;
document.tlacitko_nahlasit.src = nahlasit2.src;
document.tlacitko_prohlizet.src = prohlizet1.src;
break;
case "http://adams.euweb.cz/zan/show_articles.php":
document.tlacitko_uvod.src = uvod1.src;
document.tlacitko_nahlasit.src = nahlasit2.src;
document.tlacitko_prohlizet.src = prohlizet1.src;
break;
default:
break;
};
podotýkám, že je to všechno správně ve <script...></script> a tak - a jinej switch mi funguje a např. document.tlacitko_uvod.src = uvod1.src; taky - jen dohromady to nefunguje :(
ono php stranky su zaludne, skus si priebezne na urcitych miestach vypisovat hodnoty klucovych premennych (programatori tomu nadavaju, ze ladenie) a tak zistis, ci v danej premennej vobec nieco je, pretoze sa moze stat, ze mas perfektne napisany algoritmus, len si spravil niekde maly nevinny preklep, ktory sa nejavi ako chyba ;)
To já dělám. No a v té proměnné adresa něco mám a dokonce je to přesně to co chci a přesně to co uvádím jako "case"y do toho switche. Akorát mi to tu větev prostě nespustí. Vůbec :(
zkus do te vetve dat nejaky kod, ktery zarucene funguje... neco jako alert nebo document.write nebo tak (no js nedavam, v php bych tam proste vrazil echo)... tim zarucene poznas, jestli se ta vetev spousti nebo ne a pomuze to urcit chybu.
nechce se mi to číst ale informaci z javascriptu do PHP dostaneš tak, že ji POSTneš.
postnu ? éto ?

jojo, to máš recht - taky jsem to udělal, dal jsem tam něco jako document.write, ale stejnak se to neprovedlo. to je to co nechápu - switch je správně nastavenej, casy jaky, v proměnná adresa je správná hodnota, ale switch se prostě nespouští.
zkus si vypsat před switchem document.location ...
predanim pres post nebo get, jinak to asi nepujde.
Nejsem si jistej, jestli tohle není diskuze o koze i o voze najednou, takže chci jen říct:

Uvědom si, že PHP probíhá na serveru, JavaScript v prohlížeči počítače.

To znamená, že když se stránka zobrazuje, provedou se všechny skripty napsané v PHP, vytvoří to HTML dokument, který pošle do počítače návštěvníka. Tam proběhnou javascripty a nakonec vykreslení obsahu.

Takže pokud chceš, aby PHP pracovalo s tím, co vypočítá javascript, musíš stránku načíst jakoby nadvakrát.
1) První se stránka načte, vypočítají se JS (php nebude mít proměnné v URL, nastaví na stránce pomocnou proměnnou na==1)
2) pak se reloadne s proměnnými - pomocí get, post nebo jednoduše jen do URL adresy - třeba JS: window.location.href="stranka.html?promena1=x&promena2=y";
3) Na serveru si vezme PHP proměnné z URL a vypočítá s nimi, co má udělat. Zároveň nastaví do nějaké pomocné proměnné v JS na stránce třeba hodnotu 0 (pokud má zadané proměnné v URL - tj. neprobíhá ta akce poprvé). JS tam bude mít podmínku, že pokud je pomocná proměnná==0, pak skript neproběhne (aby se to neudělalo znova a nedostal ses do nekonečný smyčky).

Příklad:

<script>

<?php
if($promena_z_URL==""){
echo("var delej=1;");
}else{
echo("var delej=0;");
}
?>

if(delej==1){
//vypocetJS
// presmerovani s promenymi pro PHP
}

</script>

pak samozřejmě musíš u výkonýho kódu PHP provést kontrolu zadaných vstupů - jestli tam je $promena_z_URL, může PHP proběhnout, tj.:

<?php
if($promena_z_URL!=""){
//výkonný kód stránky, který pracuje s těmi proměnnými z JS
}
?>
Nejsem si jistej, jestli tohle není diskuze o koze i o voze najednou, takže chci jen říct:

Uvědom si, že PHP probíhá na serveru, JavaScript v prohlížeči počítače.

To znamená, že když se stránka zobrazuje, provedou se všechny skripty napsané v PHP, vytvoří to HTML dokument, který pošle do počítače návštěvníka. Tam proběhnou javascripty a nakonec vykreslení obsahu.

Takže pokud chceš, aby PHP pracovalo s tím, co vypočítá javascript, musíš stránku načíst jakoby nadvakrát.
1) První se stránka načte, vypočítají se JS (php nebude mít proměnné v URL, nastaví na stránce pomocnou proměnnou na==1)
2) pak se reloadne s proměnnými - pomocí get, post nebo jednoduše jen do URL adresy - třeba JS: window.location.href="stranka.html?promena1=x&promena2=y";
3) Na serveru si vezme PHP proměnné z URL a vypočítá s nimi, co má udělat. Zároveň nastaví do nějaké pomocné proměnné v JS na stránce třeba hodnotu 0 (pokud má zadané proměnné v URL - tj. neprobíhá ta akce poprvé). JS tam bude mít podmínku, že pokud je pomocná proměnná==0, pak skript neproběhne (aby se to neudělalo znova a nedostal ses do nekonečný smyčky).

Příklad:

<script>

<?php
if($promena_z_URL==""){
echo("var delej=1;");
}else{
echo("var delej=0;");
}
?>

if(delej==1){
//vypocetJS
// presmerovani s promenymi pro PHP
}

</script>

pak samozřejmě musíš u výkonýho kódu PHP provést kontrolu zadaných vstupů - jestli tam je $promena_z_URL, může PHP proběhnout, tj.:

<?php
if($promena_z_URL!=""){
//výkonný kód stránky, který pracuje s těmi proměnnými z JS
}
?>
Sorry za double send, uklikla mi myška...