Šifrování

Pls, netušíte, jak se dá nějaký text zašifrovat?
Tak, že např r se přepíše na ght, c se přepíše na str atd.?
dělal jsem to pomocí eregi_replace, ale uvědomil jsem si, že je to blbost. Protože každá šifra se znovu přešifruje dalším eregi_replace, jako by to byl stále jen text. Už jsem zkoušel skoro vše a vážně si nevím rady. Za případné odpovědi moc děkuji
skus fci: str_replace ;)
ehm, pozor na to, co nazyvas sifrovanim, pretoze to, co si popisal je veeelmi veeelmi light a keby si takto zasifroval text, tak ajz malej vzorky ba sa dal defifrovat bez znalosti kluca... (keby si takto "zasifroval" niekolko stran textu, tak by to nemalo ziadny ucinok - desifrovanie by trvalo na priemernom pc nanajvys niekolko minut). teda ja by som pouzil nejake silnejsie techniky... nie vlastne, skor cudzie skripty, ak sa ti samozrejme nechce studovat teoriu sifrovania...
heeleee, kysela_wokurka se vrátila :D lukášův-svět - to si pamatuju =D
http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=2&i=29413&t=29408
md5();
md5 neni sifrovani, ale hashovani
2 scarabeus:
přesně tak

můžeš třeba šifrovat kód podle určitého algoritmu. ještě větší vychytávka je, když si ho vygeneruješ z např. datumu a času =D nebo podle hesla. atd.
a nebo to dělat touto zajímavou metodou
<?php
echo md5(md5(md5(md5(md5("a")))));
?>
:)
2 just-paja:
:D to je šifra v kombinaci s hashem, co =D každopádně by ti asi varchar 255 nestačill ;)
Děkuji za názory a na fci str_replace se podívám... mimochodem, o md5 jsem taky uvažoval, ale nechystám se ho použít :). Přez noc jsem navíc přišel na další způsob, kterým by se mi mohlo podařit vše zašifrovat... ale všem vám děkuji, že jste něco napsali =).
A 2 Marcus Flintus: známe se? si nějak nepamatuju.. ale ty si na mě očividně pamatuješ, heh.. :D
Ajaj, VzA strikes back... bude veselo :D

> každopádně by ti asi varchar 255 nestačill ;)
Proč by neměl stačit? MD5 hash má přece stálou délku ;).
známe se okrajově, odtud z fóra, ale jak by sis mohl pamatovat všechny ;-). prakticky totéž co řekl DeedX

DeedX:
AFAIK nemá. v MD5 hashi vypadá moje desetimístný heslo asi takto:
a4d38bd54da7db933056a22ec7a129
(a to jsem ještě něco odebral, kdyby se to někdo pokoušel rozlousknout.)
MF:
no.. nevim, proc davas priklad z desetimistnyho hesla, kdyz muzes dat vlastne cokoliv.. ..a mimo jine.. at nahashuju co chci, tak mi to hazi furt retezec stejny delky..

http://elitnitrida.unas.cz/md5.php
dal jsem to příklad, protože znám jeho dýlku a tak jsem ho našel v databázi. ;-) ale je to divný =/
nj, kua... máte pravduuu... ale trošku to nechápu. dyk tam není nekonečno možností.,, takže musí existovat nějakej text, kerej to hashnout neumí. chm
hashne to vsechny texty, ale existuje vic textu, ktery maji stejnej hash. logicky, protoze vstupni retezce muzou byt delsi nez je ten vystupni.
Jestli Vas to zajima, tak jsem na foru od jpw nasel v sekci s flashem funkci na md5 knuti.. to nekdo prepiste naopak a muzeme vesele louskat :)
No, kdo dokáže z md5 hashe dostat původní heslo, je fakt frajer! Jednomu hashi může odpovídat více původních hesel.

Koho md5 zajímá, může si počíst tady: http://en.wikipedia.org/wiki/MD5

Mě tam zaujaly odkazy na reverzní databáze (md5 crackers). Tady zadáte hash a pokud existuje v databázi, ukáže vám jedno z možných hesel. Zkoušel jsem tam prohnat hashe lidí z mých webů, ale ani jednou jsem nebyl úspěšný. Asi tam spíš mají anglická hesla. Češi pravděpodobněji použijí nějaké české slovo a přidají-li k tomu číslo a kombinaci velkých a malých písmen, databáze nemá šanci.
Tak mi to nedalo a projel jsem hashe všech mých 26 registrovaných uživatelů na jednom z mých webů a z těch 26 mi databáze dokázala rozlousknout 9 hesel!

Rozlousknuté hesla měly délku méně než 7 znaků a neobsahovaly číslo. Kromě jednoho byly celé napsané malými písmeny (to jedno mělo velké písmeno na začátku). Byla to běžná slova - jména a názvy. Dvakrát mi to našlo dlouhé heslo podobné hashi, což je jedno z více řešení.

Poučení pro tvorbu hesla (už jsem psal výše):
- alespoň 6 znaků
- kombinace velkých písmen, malých písmen a číslic
- nepoužívat běžná slova, raději je mírně zkomolit (třeba přehodit dvě písmena nebo doprostřed dát číslo)

Hodně štěstí: http://md5.rednoize.com/
No tak jsem zkusil str_replace, ale je to to samý jako eregi_replace.
několik znaků tím prostě nezměním, aniž bych nezměnil změněné znaky..
asi je to nemožné. Fakt už nevim
Vždyť už jsem ti to tu psal 02. 03. 2006 07:53!
Joj, srry. Jáuž jsem na to přišel. je to fce myslím strtr. Díky za odpovědi.
2zbi: aha, srry. toho sem si nějak nevšim... někdy to zkouknu ;) =D
tak ti de o šifrování, hashování nebo záměnu znaků? ..to sem z toho jelen..