připojení do databáze

hledal jsem zde na fóru, nenašel jsem ->
jak nejlépe ukládat data pro připojení k databázi? (heslo, login, db....)
někde jsem viděl, že se to dá udělat pomocí require() ..
ja mam obvykle jeden soubor initialize.php, ktery pripoji db, inicializuje session a nastavi kodovani z db.Ten includuju (requiruju) na uplnej zacatek kazdy stranky (kdyz se db nepripoji, die()).
jakej je rozdíl mězi require() a include... já sem někde narazil na to, že je soubor -> <?php péhápé_kód_v_nějakém_souboru ?>... a když pak dám require(nejaky_soubor.php); ... -> tak mi to vypíše čistě jenom ten kód kerej je v "<?php" "?>" bez těchto znaků... co je natom pravdy?
tak to nevim, ale resilo se to tady..
rozdil je v tom, ze require zastavi parser a skript dal nejede, kdyz to soubor nenajde..
include jede i bez toho.
Marcus: nic. just-paja ma pravdu. Proc se nepodivas do PHP manualu?

http://mirrors.inway.cz/manual/cs/function.require.php
áha...
ja to mam reseny na ic.cz tak, ze mam soubor include.php a v nem mam
include "./include/mysql_logon.php";
include "./include/make_design.php5";

A pak akorat volam fci design("text stranky", $path); kde $path je array a v tom mam ulozenej postup jak se de k ty strance dostat.. (samotnou fci design definuju v tom design.php5, pouziva to file_get_contents, proto .php5)
zrovna bych oboji dal jako require, ne?
2 donny: nj...

2 just-paja: to že se to tu řešilo vim, ale ten thread už jsem nenašel.

2 OndraSter: to je na mě mooc složitý ;)

jinak zkoušel jsem todle: (to co jsem psal nahoře.)
je soubor -> <?php péhápé_kód_v_nějakém_souboru ?>... a když pak dám require(nejaky_soubor.php); ... -> tak mi to vypíše čistě jenom ten kód kerej je v "<?php" "?>" bez těchto znaků... co je natom pravdy?

- je to pravda :) takže už nic neřešim... dix..
jenom poznámka: co se týče tý zkoušky, tak include se chová úplně stejně.
2OndraSter

..když už se vytahujeme, kdo jak to má..
já mám seznam souborů, který chci přiložit a pomocí while() je všechny přikládám.. ;)
..takže můj web můžu vlastně upravovat odkudkoliv, akorát si musim pamatovat moje tajné heslo "cl5dsfgd4vb".. ;)
no, ja sem mel jednoduchej napad na jednoduchou web-app jak prikladat soubory. Staci napsat, a pak pomoci formulare uploadnout, pridat do DB jeho nazev, pak jenom pomoci while($array = mysql_fetch_array($result) include $array["filename"];
:)
hm.. ja to mam v souboru no.. ;)