Jazyk

neví někdo kde je popsáno jak udělat vícejazykové stránky ? počítam že to bude po kliknutí na vlaječku zapisem do Cookie a jejich načtení do dalších stránek ale vubec nemam šain jak na to ....... poradí někdo ?
já taky nemám vůbec šajn, co to vlastně chceš.. ptej se konkrétně.
just-paja: Ja tomu rozumim.
Chce proste vicejazycny web. Klikne treba na anglickou vlajecku a budou se zobrazovat anglicke texty. Klikne na ceskou, zobrazi se cesky text.

Lze to udelat stejnou formou jako u index+include (index.php?page=neco&lng=eng).
Pokud tam bude lng=eng, tak naincluduje anglickou cast. Akorat ceska a anglicka cast by byly oddeleny do samostatneho adresare, aby v tom nebyl zmatek.
Jina moznost je presmerovani primo od startu. Na zacatku si uzivatel zvoli jaky jazyk chce a podle toho se mu taky ty stranky zobrazi.
Jinak ulozeni jazyka do cookies je jednoducha zalezitost. Proste pri zvoleni se do cookies ulozi jazyk a podle toho kterou volbu si zvolis (include nebo presmerovani) si nactes cookies.
Další možností jsou SESSIONS myslím že kdyby jsem dělal vícejazyčný web tak právě za pomocí SESSION (nevím přesně jak by to mělo fungovat, ale nějak by to určitě šlo protože v PHP neexistuje slovo "nejde")
Stejne jako u cookies. Ale misto cookiese pouzijes session. Session a cookies jsou si skoro podobne.

Cookies je dobry pokud chces ulozit jazyk na delsi dobu. Tzn, ze pri dalsim navstiveni stranek se pouzije jazyk jiz drive nastaveny. Session pouze pri navstiveni stranek, ale na druhou stranu je lepe pouzitelny.
Jasně ale u Cookies je ten problém že pokud je uživatel nemá zaplé tak jsi nahranej ... Zatím co ... u SESSIONS tento problém není ... .. takže pokud jde o mě opravdu doporučuji použít SESSIONS..
Vsak jsem to naznacil (.. lepe pouzitelny ..), pokud se tomu dalo rozumet :)
>Session a cookies jsou si skoro podobne.
cookies jsou vetsinou pouzivany v sessions, dalo by se rict, ze sessions jsou aplikaci cookies. Neplati pro prenos SID v adrese.
aha..
Je to docela jednoduche jde o to jestli mas treba texty v DB nebo jen v textovem souboru apod. nejlepsi je ani neodelovat do dvou adresaru jelikoz pak je pri zmenen dvoji prace. staci si vytahnout vsechny texty bud do DB nebo do jednoho textaku a pak pomoci include a prislusneho parametru v session nacist danny soubor ve kterem budou texty pod $promennymi a ty budes jen nacitat.Takhle muzes udelat x jazykovych mutaci a nechas si jen prekladat tex textovej soubor popripade pole v DB
Jina moznost je slovnikova metoda. Kazde slovo, kazda veta ma svoji jazykovou mutaci. A ta by se jen vytahla z DB. Ve vysledku se tim usetri pripadna zmena vet, ale vytvoreni skriptu by bylo na dlouhou dobu.
RE: Tomík
Zbytečně složité .. nemyslíš ? Já jsem línej člověk to si radši vytvořím soubor EN.php a CZ.php a tam dosadim všechny proměnné které potřbuji samotný soubor se bude určovat pomocí SESSIONS mno a nějak takhle by to mělo fungovat ... nevím jak by to bylo s načítáním ... ale moc velký vliv by to mít nemělo ... ale co já vim nikdy jsem to nedělal (jsem pouhá "bluma" ;) )

Tyhle kecky co jsem tu nablil by mohl použít jen tehdy pokud by chtěl měnit jen globální proměnné myslím tím menu a tak ... vlastní texty stránek asi ne ...
překládání delších textů bych asi nechal v adresářích ...
jo panove to co jste tu napsali je jasný , hrubou teorii bych taky zvládl představoval sem si to jako cz.php en.php ru.php atd..... ve vnitř by bylo

cz.php
----------------
$txt [1] = "vitej";
$txt [2] = "vstup";
atd...

jenže potřebuju to vidět jak je to někde popsaný ....... tj. na indexu si zvolim jazyk ......ten se mě někam zapíše (teda proměná)tu po té načtu na každé stránce a projde ověření .... pokud jazyk je český inkluduj cz.php pokud jazyk je anglicky inkluduj en.php jinak defaultně cz.php .......každé slovo na stránkách bude v proměný.........
teorije neni složita ale ......... potřebuju to prostě někde vidět prakticky :-(
Je to psano narychlo. Snad se v tom vyznas.

<?php
session_start();
if(!$_SESSION['lng'])
{
if($_GET['lng'] == "cz") $_SESSION['lng'] = "cz";
elseif($_GET['lng'] == "en") $_SESSION['lng'] = "en";
else $_SESSION['lng'] = "cz";
}

include($_SESSION['lng'] .".php");
?>
<head></head><body>
<?php echo $txt[1]; ?><br />
Vyber jazyk/Choose language: <a href="index.php?lng=cz">cesky</a>, <a href="index.php?lng=en">english</a><br />
<a href="vstup.php"><?php echo $txt[2]; ?></a>
</body>..
ok díky skusim to dyštak dam vědět
tak sem to rozchodil a jde to ........s malíma upravama....... jen to má jednu chybu, pokud se zvolí jazyk tak nejde změna volby .......
Tak uprav prvni podminku na

if(!$_SESSION['lng'] or $_GET['lng'])

Otestuje zda existuje session a zaroven otestuje, zda-li je zadan lng.
Proste podminka plati, pokud neexistuje session, nebo je pritomen $lng