Redakční systém

Zdravím Vás......

Chci se Vás zeptat, zda náhodou neznáte nějaké odkazy na redakční systém, který si lze stáhnout.... ALE: nepoužívá databáze, ( kterých se tady prý nedočkám) a taky by měl být už trochnu "na úrovni"....

Znáte, nebo neznáte, možná by stačil nějaký slušný návod pro "nováčka"...

Předem díky...... :(
RAMDAC
RS bez DB je téměř nemožny udělat tak aby mě dobrou ryhlost a kompaktnost...

težko najdeš
... aneb ... RS na urovni pouziva DB :o)
Jenom TROUBA by to dělal do souboru...
To je tak těžky zaregistrovat se na hyperlinx.cz a tahat z tama databaze????

Ach jo... :-(
Na hyperlinxu bych nedoporučoval... Myslím, že ho jěště alepoň jednou hacknou tak radši ne zkus radši ic.cz... Jinak nemá někdo čistě náhodou zdrojáky hyperlinxu? Když byl hacknut, byly tam nabízeny...
No jo, ale jestli to bude tak "rychlé", jako se k připojování k yo.cz, tak potěš košte. :( :(
ja teda myslim, ze to reseni se souborem neni zase az tak blby, zvlast, kdyz wz neumi sql databaze:
a) 100% kompatibilita - pobezi fakt vsude - teda kdyz muzes k souborum pres php, coz pokladam za samozrejmost
b)rychlost - mno, to zrovna nevim, ale pride mi, ze nez posilat pozadavky db serveru je rychlejsi pracovat s nekolikamegovym souborem, jestli si nekdo mysli neco jineho, nevim, nezkousel jsem to
c) spolehlivost - kdyz ti slitne db server, tak si pri xxsql reseni ani neskrtnes - ale kdyz slitne db, tak vetsinou i webserver
d) snadny backup - proste nakopirujes jeden soubor, na db server je vetsinou zakazany vzdalenen prihlasovani, takze musis skriptem kopirovat do souboru a ten teprve backupovat
e) narocnost na napsani - dbserver tady vede, komunikace s nim neni slozita, kdyz do souboru, tak s tim budes mit vic prace, to urcite, ale zase se vic naucis :-))

x) myslim, ze tohle forum patri k wz, a kdyz wz neumi mysql ani postgre, je debata "sql nebo soubor" vcelku bezpredemtna :-)
(ale rad sem se pridal :-))

j
Ale mysql má taky výhody např. jednodušší práce s daty a další.... (Nemám moc času, nebudu to tu vjmenovávat) Fakt je ten že txt databáze jsou asi opravdu lepší:-)
Souborovy databaze jsou k ničemu pokud je často přepisováno více dat. Připadá mi že server potom kříží příkazy a nedochází ke spolehlivému zápisu..
zalezi na tom, jak to vyresis. myslim, ze je hodne lidem jasne, kdy je lepsi vyuzit zapis do db a kdy do mysql...

m.s.
Pokud ale pujde jen o nejaky jednoduchy system clanku tak proc ne..
Mno já bych řekl že pokud se to nekříží tak stačí normal txt pokud ano, tak se to stejně dá ošetřit, ale asi by zde byli opravdu lepší mysql DB. Asi vidím největším výhodu právě v to načítáním dat, a zapisování....
Jinak ale jak to lze krásně ukládat a suprově načítat, je ukládat to jako PHP soubor:-)
Děkuji Vám, že jste se tady tak pěkně rozdebatili... nic ve zlém... :)

Jelikož tepreve začínám s PHP, chtěl jsem něco do začátku. Nepotřebuji PHP NUKE, nebo něco podobně robusního. Stejně bych to nevyužil. Stačí něco malého, malilinkatého, milého, než se zaučím.... Pak si klidně udělám svůj systém podle svých představ....

Může mi tedy někdo do začátku podat pomocnou ruku???

Jinak díky všem... Asi je to téma na delší debatu.... Klidně debatujte dále...:)

RAMDAC
mam svuj vlastni redakcni system, prispevky jsou v normalnich txt souborech a jako oddelovace pouzivam "*", "" a "*". Dokonce si to umi predprogramovat prispevky ke zverejneni na libovolnou dobu dopredu - Funkcnost a rychlost racte overit na <http://www.fifaCZ.com>
A co kdyz ti uzivatel napise do textu ? :))
Tak jsem se k Tobě koukl... Něco podobného by mi i stačilo... Než se naučím a udělám si vlastní.... Třeba i pomocí databází...

Chtěl jsem něco do začátku a taky v PHP, protože v HTML není problém s dobrým programem aktualizovat, ale kdo to má pořád dělat??? :(

Dá se s Tebou nějak domluvit????
Ne, je nepřístupný a jakýkoliv pokus o domluvení bude trestán ustřelením palice^_^.
Asi Ti to ustřělení palice ušetřím....chichichi... Když už tu jsou databáze, asi nebude co řešit........... :)
celkem primitivni reseni je neco jako

switch ($article)
{
case "uvod":
$str="uvod.html";
break;
case "download":
$str="download.html";
break;
}
include($path.$str);

nebo treba do pole ulozit seznam souboru
$articles=array("uvod.html", "download.html", "prehled.hmtl",...);
include($articles[$article]);


-- jednoduchy, prasacky...

j