Jak udělat PHP Fórum

Nevíte?
1) www.phpbb.com nebo
2) naucit se php a zapojit trosku mysleni.
3.) naucit se php, nemyslet a podívat se jak to udělalo spoustu lidí předemnou.

www.interval.cz
kdyz se takhle ptas tak urcite prvni rada od donnyho je pro tebe to pravy.(www.phpbb.com)
pac udelat aspon trochu slusny forum neni zadna p*del na par hodin;)...
Kéž bych to byl býval věděl, než jsem se do něj pustil :D
J.J.:
jo jo... :D zacina to obycejnym guestbookem. Pokracuje avatarama. Pak je na rade soustava nekolika guestbooku podle hlavniho tematu. Potom oznaceni a nasledne oddeleni hlavnich temat v jednotlivych guestbookach. Dalsi na rade je vyhledavani, kt. je spojeno s vetsi upravou databaze, protoze byla spatne navrzena. Tzn. prepsat vsechny dotazy, defacto prepsat cely kod. Dalsi faze je sablonovani. Koho by bavilo pokazdy, kdyz chce zmenit vzhled, predelavat cely kod... Nasleduje co jineho, nez plug-in model. Sice to zabere tejden, ale usnadni to praci na novych vylepsenich, jako jsou smajlici, black-list, zakazana slova atd. Pak chces ono forum zakomponovat do jineho webu a zjistujes, ze sablony jsou na to az prilis kratke, je treba je upravit. To znamena upravit cely kod fora a nasledne i nefunkcni stare sablony. Nakonec te kamarad upozorni na nektere bezpecnostni chyby systemu, takze zase cely predelat...
Mezitim zacne zkouskovy a ty se z casovych duvodu rozhodnes, ze zustanes u obycejneho "guestbooku"...
Heh tak to já nejsem až tak náročnej:) Pro mé potřeby už je dostačující.
I když....:D
Jak už tu bylo řečeno, nejlepší je se naučit PHP. Já se učím a zatím jsem vytvořil toto fórum: http://raypro.xf.cz/forum/