Problém s .htaccess

Mám následující problém s .htaccess:

K přepisu adres z neco/bla/blabla na neco/index.php?cat=bla&subcat=blabla (resp. opačně) používám takovýto .htaccess:

RewriteEngine On
RewriteRule ^(.*)/(.*)$ /index.php?cat=$1\&subcat=$2 [L,QSA]

Zároveň mám na stránce index.php obrázky z adresy neco/grafika/konkretni_obrazek.jpg, na které odkazuji relativně. Když tam umístím .htaccess, tak přepis adres funguje skvěle, ale obrázky se tváří, že tam nejsou (tzn. nejspíš bude nějaký problém s adresou). Nevíte někdo, v čem by mohl být zakopaný pes?
<HTML>Prohlizec nevi kde se naleza a pozaduje obrazky (+ vsechno ostani) z adresaru relativne od adresy v adresnim radku.
To co ty prepises pres rewrite chape server a ty take, ale browser o tom ze jde o blaf nic nevi. Budto pouzij v rewrite presmerovani (flag R) nebo vsechny obrazky, css atp. v HTML kodu odkazuj absolutne</HTML>
Tak to jsem pořád tam, kde jsem byl :( Přesměrování použít nechci (nevypadá to dobře) a absolutní adresy mi nepomohly - mám adresář NECO, v něm je ten .htaccess, soubory s obrázky jsou v NECO/GRAFIKA a i když tam odkazuju absolutně, tak nic. Když dám do prohlížeče NECO/GRAFIKA/OBRAZEK.JPG, tak mi to podstrčí ten index.php s cat=GRAFIKA a subcat je OBRAZEK.JPG, takže prostě absolutní cesta mi nepomůže. Sakra, vždyť tohle přece musí jít nějak řešit, ne? Předem moc díky...
Teď mne napadlo, jestli se tam třeba nedá nějak nastavit podmínka, aby se to na podadresář GRAFIKA nevztahovalo, nebo tak něco... Já se v tom vůbec nevyznám, poradíte mi prosím někdo?