php5

mi nekdo rekl, ze na WZ je php5, takze jsem se tu zaregistroval, natahal si tam vsechny soubory... a ted jen koukam, ze to nefunguje! hodlate nekdy v dohedne dobe upgradovat? nebo mam tenhle ucet znicit?
No to nevim. Admin uz dost dlouho zadrzuje prechod na PHP5. No pockame co nam na to rekne Mira, pripadne neofocialni zastupce Richard.

>> mi nekdo rekl, ze na WZ je php5
To ti tedy kecal. Na WZ je porad PHP4.
http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=2&i=22005&t=21898
2lacop: To je trhead pred pul rokem. dnes uz je PHP5 v takovem stavu, ze uz se da pouzivat.
Jen jde o to, jestli uzivatele, ale hlavne admin, wz chteji prejit na PHP5. Vetsina projektu zde je uzpusobena na PHP4 a prechod na PHP5 by je to mohlo zkomplikovat. Ja sam bych se toho nebranil. Ale co ostatni, vetsinou zacatecnici?
v tom threade som navrhol aby sa php5 pouzivalo len na subory s priponou .php5, .php by bolo php4 ... a ak by niekto mal velky projekt v php5 a nechcel to premenovavat a upravovat mohol by si .htaccessom nastavit pre ten adresar php5 aj na .php ...

toto by tu bolo na urcite prechodne obdobie, napr 3 mesiace ... potom by sa .php nastavilo tiez na php5 a ty co nestihli prakodovat maju smolu ... php4 by sa proste zmazalo
ja jako zacatecnik bych k tomu treba pouze poznamenal, ze jsem se uz rovnou ucil php5... a imho existuje neco jako backward compatibility ne? takze vas jednoduse nechapu a z WZ uz jsem emigroval, kdyz se to tu nehybe... treba o tom zkuste premyslet i takto :)
no, myslím, že 90% lidí neumí využít ani vymožeností php4, tak nevím, co hudrají po php5. BTW podle dokumentace je velký skok ve zpracování xml, přepracovaný objektový model, předělaná správa paměti a další a další. Kolik z vás ví o co jde?
Jo, asi vám jde o to, že někde potánete něco a chcete, aby to tu chodilo.
Proč to tu nechodí? Osobně se vždycky podívám na packages.debian.org a pokud tam je napsané, že php 5.0.5 patří do sekce "unstable", tak být administrátorem serveru, tak bych si rozhodně nechtěl zadělávat na problémy. Pokud vy ano, založte si vlastní server.
Nehledě na to, že existují servery, které php5, i když je "unstable" podporují. Takže pokud php5 opravdu nutně potřebujete, asi budete muset jít jinam.
no presne...

a pre takych nevzdelancov sa php5 nerozsiruje..

v php5 som uz vyuzil hadam vsetko co php5 ponuka..
novy objektovy model, exceptions, ..

napriklad spracovavanie externych webstranok je v php5 take jednoduche, ze si to asi ani predstavit nevies..

alebo sprava rss kanalov .....

a to este nehovorim, ze keby si robil daky vacsi projekt, ktory musi komunikovat s inymy IS, tak sa bez XML zaobides iba velmi skaredo.
...