GB

Ahoj. Mám taky podobný problém, ale je to u GB, kterou mám přes databázi. Také bych chtěl, aby se mi zobrazilo pouze posledních 15 příspěvků a ty staré, aby se daly zobrazit při kliknutí na tlačítko Další >
Asi se to bude muset změnit ve čtecím scriptu. Pro jistotu jsem ho přiložil:
<?php
$id_spojeni = mysql_connect('mysql.wz.cz','lukasuvsvet','heslodatabaze');
if (!$id_spojeni)
die('<div class=erro>Spojení s MySQL databází se nezdařilo.</div>');
$vysledek_zvoleni_db = mysql_select_db('lukasuvsvet',$id_spojeni);
if (!$vysledek_zvoleni_db)
{
echo mysql_errno($id_spojeni),': ',mysql_error($id_spojeni),'<br>';
die('Nepodařilo se vybrat databázi lukasuvsvet.');
}
$sql =
"SELECT "
."DATE_FORMAT(write_time,'%e.%c.%Y %H:%I:%S') AS write_time,"
."name,"
."IFNULL(mail,'') AS mail,"
."message "
."FROM book "
."ORDER BY write_time DESC"
;
$id_vysledku = mysql_query($sql,$id_spojeni);
if (!$id_vysledku)
{
echo mysql_errno($id_spojeni),': ',mysql_error($id_spojeni),'<br>';
die('Nepodařilo se vykonat SQL dotaz.');
}
?>
Byl bych moc rád, kdybyste mi řekli, kede se to má změnit a čím se to má nahradit. Děkuji.
no toto sa robi cez LIMIT ale ti tam nemas ziaden vypis, tak co chces zamienat?
VzA: NA Konec dotazu přidáš LIMIT 0,15

Proč tam nemáš nikde výpis přispěvku?
proč máš ten SQL dotaz rozdělenej na 8 řádků?
VzA: Jo, tohle je tu taky pořád, už to tu taky šlo. Pro tento účel jsem vymyslel stránkovadlo. Jádro kódu je na markovo.wz.cz/z/strankovani.zip. chybi tam sice nejake include, ale to pro ucel strankovani neni zas tak dulezite. A ty, neustále bombardovaný zdejšími radami, už se v tom myslím vyznáš. Mnoho zdaru.
:DD
Hele 23k, kde se flákáš?
bohuzel na skoleni flashe, radsi bych sel kopat do ulic :| , asi sem tupej ale neumim ani Ň, a flash mi prijde pomerne narocnej
Jee ty budeš vzdělanej...
no hrozne :[]
wow, astronom sa uci mysql :DDDD
Zorro, jednou to muselo přijít...
jj... učím... no.. a tak jo.... SQL, PHP, CSS ( i když to už jsem uměl... ) a to už bude asi tak pro zatím vše... jo, možná, že jste se stačili podívat na ten obrázek nového webu, co byl na netu... viděl ho skaff, ale přes icq a pak mi řek... no, nevypadá to špatně, ale jsem zvědavej, jak to uděláš! :D ROFL!
Prosím, aby se to už neopakovalo... to nebylo nakreslený, ale pořízený klávesou PrintScreen... jo a mám dojem, když už jsme u toho ICQ, že se to tu na wz rozkřiklo... ( to moje ) jednou jdu na ICQ a vídím tam skaffa.... další den Euroska... další den nějaká holka z Přerova co chodí na ZŠ, kde jsem chodil já a je jí 16... a završil to OndraSter... to jsem tedy zvědav, kdo se k nim přidá... :D kdyby jste to ICQ chtěli, ( aspoň byste poznali, že nejsem takovej, jak jsem vypadal ) tak napište... možná ho zveřejním.. :D
Jo a já jsem ještě kruci zapomněl! Díky za rady! Všecko vyzkouším...
Jo a když už jsme u toho, nevíte jak udělat php script, kterej bude zapisovat do souboru ( umím ), vše nahoru ( umím ), ale to co nevím, aby ten script automaticky mazal 25. příspěvek? Mělo by z toho vyjít něco jako chat... ale přes php. díky
jo ještě vlastně...
Quinix: výpis příspěvku? To je v prvním souboru... tenhle script je v jiným souboru, kterej se nastartuje po stisknutí submitu ( na metodu POST )
Zorro: Pěknej pokus o tučný písmo... :D Ale to asi nepůjde... :DDDDD jj, učím
no konecne, ja ti rikal, ze na to jednou dojdes;-)))
spook:jj.
Marek z Markova: Promiň, ale nějak jsem to nepochopil....
Quinix + lacop:Nemohl by mi proooooosíííím někdo z vás říct, kde přesně to má bejt? Nějak mi to nejde.... ani na konec scriptu ani do $sql
VzA: Prostě $sql =
"SELECT DATE_FORMAT(write_time,'%e.%c.%Y %H:%I:%S') AS write_time,name,IFNULL(mail,'') AS mail,message FROM book ORDER BY write_time DESC LIMIT 0,15";