Chat

Stiahol som si chat z http://www.jaknaweb.com/scriptukazka/149/jednoduchy-chat-bez-sql
(treba stiahnut) no a neviem urobit to aby sa mi text zobrazoval zdola hore a nie zhora dole (hore vzdy novy prispevok)
co me napada.. Nacis soubor do pole (file()) a to obratit...
mno dává se to předpokládám do textáku takže
postne se zpráva
načíst starej soubor z chatem do proměnné
zapsat write novou zprávu čímž se přepíše obsah souboru a za ní připojit proměnnou s uloženým textem chatu ...
read a write
třeba se to za těch pár let co nedělam php trochu zjinačilo ten postup ale takhle to jede taky :)
Skusim to
Mohli by ste mi to vysvetlit podrobnejsie? Alebo poslat mi hotovy script
sem ti to psal..

nejak

$data = file($soubor); //ted to je v textaku

sort($data) // nebo jina fce pro obraceni pole ap..

FOREACH($data as $text)
echo "$text <br />\n";

tak nejak bych to delal ja
Hmm neviem, najprv si stiahni ten chat
No ja to teda delam tak, ze mam vkladani do souboru pres r+ a pred i za prispevkem davam odradkovani \n
Melo by mi pak na tom prvnim radku zustavat prazdne misto a funguje to ok uz nejakou tu dobu ;o)
Pokud je zajem o tenhle postup, tak můžu poradit.
$vzkaz = $chat <BR>"; //výstup z formuláře
$write = StripSlashes($vzkaz); //odstraníme escape sekvence

if (File_Exists ("book.dat")):
$fp = FOpen ("book.dat", r);//otevře soubor
$data = FRead ($fp, 2000); //do proměnné data uložíme obsah souboru
FClose($fp); //2000 je délka v bajtech
endif;

$fp = FOpen ("book.dat", "w"); //otevře soubor a obsah zruší
FWrite ($fp, $write.$data);//vloží výstup z formulaře za to z promenné data
FClose ($fp); //zavře soubor book.dat
if (File_Exists ("book.dat")):
$fp = FOpen ("book.dat", r);//otevře soubor
$data = FRead ($fp, 2000); //do proměnné data uložíme obsah souboru
FClose($fp); //2000 je délka v bajtech
endif;

$fp = FOpen ("book.dat", "w"); //otevře soubor a obsah zruší
FWrite ($fp, $write.$data);//vloží výstup z formulaře za to z promenné data
FClose ($fp); //zavře soubor book.dat

tak tohle pro chat opravdu smrtici kombinace (zvlast kdyz bude opravdu vyuzivanej)
zapisovat takhle do souboru je fuj fuj a navic bez flocku, ale i ten neni 100% - pomoci read a pak write to nejspis bude dost casto mazat cely soubor

zapis do souboru pokud mozno v rezimu append $fp = fopen ("book.dat", "a") a pri vypisu soubor s prispevky obratit pomoci array_reverse

$fi = file("nejaky soubor");
$fi = array_reverse($fi);
to už radši chator.veggie.cz
Njn taky chat do texťáku je dost blbej nápad sám o sobě :)
Mike:

To sice ano, ale vzhledem ke zdejší kapacitě dotazů na databázi jediná šance, aby vše fungovalo, pokud v nějaké místnosti bude třeba dvacet lidí.
chat do textaku neni vubec blbej napad - mam to tak a funguje to bez problemu (samozrejme lepsi bude databaze, ale nekdy nemusi byt k dispozici anebo je treba omezeni dotazu za urc cas usek jako tady)
Díky že se mě někdo zastal, myslím že na nějaký malý chat to v pohodě stačí, při té spoustě různých chatů, pochybuju že se někomu podaří urvat více lidí pro svůj chat.
Klasika ... pak budeš brečet utírat si slzy do klávesnice a říkat si "Proč já bfu sem neposlouchal Mika když mi tak dobře radil udělat to přes db protože ten jeden a půl člověka stejně ty dotazy na hodinu nevycucá"
:))
</mecheche>