Trable s PHP

tak dej @..
Takhle?
@username = $_POST['username'];
$blocked = "./users/".@username."/blocked.php";
if(file_exists($blocked)){include($blocked);}
?>
To se tomu apachi zase nelíbí, že že je tam to rovnáse.
spook: Proč se nechci naučit něco o db? To sice nikdo neřekl, ale jako...no...
1) mě to nějak moc nebere
2) není na to čas
3) ani to nijak moc nepotřebuju. Jediný co v MySql mám, je GB a to jsem nějak prošmějdil, takže už to nastavený mám. A víc ani nepotřebuju...
Diskutuje se tu dlouze predlouze a konci to: "dej tam @" to je opravdu moc.
2Richard: Ričrde, promiň. nechci tě nějak urazit, nebo tak. Asi máš pravdu a dobře. Já přiznávám, že taky nejsem nijak moc zkušený, navíc na nějakou profesionalitu snad ještě ani nemám roky, ale Euroska spolu se spookem se mi alespoň snaží poradit. Jo. Jasně. Je to tvůj názor. Já ti ho neberu, ale je to pořád lepší, než přijít do fóra a z ničeho nic říct, že ten a ten je blbej a že jeho myšlení je na úrovni šumící trávy, říct, že to co radí je špatně, když mu to už ten druhej řek a pak se zdejchnout a ani nenaznačit, jak by to mohlo bejt. To asi není to nejlepší. Co myslíš? Mě to trošku připadá jako machrování.
<HTML>Podivej jakym stylem je napsany tvuj dotaz...
Cist sice umim, ale tohle bych neprecet.
Vidim v tom jednu jedinou vec: lenost
Pises co chces a presne jak to chces, ale nejsi schopnej si to napsat sam resp. podniknout potrebne kroky k tomu aby jsi to zvladl. Misto toho jdes na forum a hodis sem thread ktery je predurceny tak akorat na smazani.

Kdyz nekdo napise: "pri pouziti funkce mail() mi spatne funguje diakritika v predmetu a nemuzu tam dostat cestinu" to povazuji za problem do fora.
To co jsi sem vlozil ty mi tak absolutne nepripada, tobe ano?</HTML>
Ričrd: To co jsem sem vložil já, mi tak absolutně připadá. Akorát na smazání? ok. Jak myslíš. Ale myslím si, že např. s tou adresou hledače je to něco podobnýho. A k té češtině: Myslím, že by ses spíš měl někde na fóru zeptat, jak se píší háčky a čárky. ( bez urážky )
s diakritikou umi psat kazdy debil...
Tipuju si, ze je to bez dia, bo ma en klavesnici a plne souhlasim s Richardem.. Sem videl jen kousek, nechtelo se mi to cist cely, protoze takove refaraty nemusim.. Ve skole si toho uzivam dost :)

Podívej se na PHP.net je to místama i v češtině a je tam všechno
interval.cz
kosek.cz
webguru.cz
jaknaweb.cz
pcsvet.cz

Mám pokračovat?

Jinak DB:
Proč se nechci naučit něco o db? To sice nikdo neřekl, ale jako...no...
1) mě to nějak moc nebere
2) není na to čas
3) ani to nijak moc nepotřebuju. Jediný co v MySql mám, je GB a to jsem nějak prošmějdil, takže už to nastavený mám. A víc ani nepotřebuju..

Proč si mysliš, že se udělala db? Aby to zkratilo čas a zjednodušilo.....

PS: Asi ses zase tolik nezlepšil ;)
<HTML>>>Myslím, že by ses spíš měl někde na fóru zeptat, jak se píší háčky a čárky.
Na tohle mam nazor, ze je to zbytecna komplikace v e-oboru uz kvuli implementaci, lokalizaci atd.. To ze se da psat bez diakritiky a kazdy to precte to jen dokazuje.
Zrejme nova doba, kdy host diktuje moderatorum.</HTML>
:-)
VzA: rozhodně nečekej, že PHP se naučíš tím, že si necháš od někoho skripty napsat. Řešíš detaily, a nechápeš celek, aspoň tak to na mě působí.
Takže:
- kup si (nebo si napiš ježíškovi) knížku o PHP pro začátečníky a prokousej se tím od úplných základů
- odpovědi na své problémy zkus najít na serverech, které se tomu věnují (viz kdosi výše)

a proboha nepiš tak dlouhý posty, to fakt nebude nikdo číst. A když by tobě dlouho trvalo zkracovat kód, proč myslíš že by se to chtělo někomu jinýmu dělat a číst to?
a ještě něco: když ti např. Richard napíše "serialize()", tak správnou reakcí není odpověď na fóru s textem "?", ale najít si tu funkci na php.cz nebo jinde, zjistit co dělá a pokusit se ji využít. DB tě tady asi taky nikdo nenaučí - začni od jednoduchých věcí, které třeba nebudou mít pro praxi využití, ale naučíš se to na nich.
Můžu ti doporučit koska (cca 400kč)... Staré, ale naučíš se základy a historii...
Pak je určitě plno dalších knih... Ale raději se zkus zeptat nějakého známého, jestli ja ta knížka dobrá, než si ji koupíš..

BTW: podívej se, jak kladou dotazy ostatní, co už něco ví a tuší, kde je chyba....
dis: jo. na serverech jsem se díval. Knížku jsem taky sháněl, ale nikde jsem o php nic neviděl, tak jsem si nakonec koupil jenom knížku o apachi a Flashi.
Na tu funkci, to jsem asi nějak zaspal.. :-D
Euroska: Hmmm... jenomže já netuším, kde je chyba.
Jo. zatím opakuju učivo. Ale už se pudu dívat na tu funkci. Nevíte teda někdo, jak to vyřešit s tím hledačem? To je asi ten největší problém, co nedovedu vyřešit.
Hmmm. Tak jsem to našel. Pochopil jsem, k čemu to slouží, ale vzhledem k tomu, že je to anglicky jsem vůbec nepochopil, jak to funguje a kde se co zadává...
VzA: tak poslouchej, že jsi "nikde neviděl" knížku o PHP, to už mi fakt nenakecáš - to si s tím teda dojdi. Sedíš u internetu a neumíš si sehnat knížku? Přerov není tak malej, to za A; a za B - internetových knihkupectví je hafo! Třeba namátkou na vltavě (ty knižky teda neznám, ale něco je vždycky lepší než nic):
http://www.vltava.cz/store/GoodsDetail.asp?sCGoodsID=SE01196433
http://www.vltava.cz/store/GoodsDetail.asp?sCGoodsID=SE00584171
http://www.vltava.cz/store/GoodsDetail.asp?sCGoodsID=SE00636614

atd. atd.

Snaž se trochu, nikdo ti nic bez práce nedá a skripty ti psát nebude. Bez vlastní iniciativy se nic nenaučíš a nebudeš-li shánět, knížku neseženeš. To je totéž.
jj, dis ma pravdu. ja můžu doporučit:http://www.vltava.cz/store/GoodsDetail.asp?sCGoodsID=SE00636614
je sice hodně stará, a má pár nedostatků, ale jednodušejc to asi nikde jinde popsaný nenajdeš

jinak, mě se osvědčila: http://www.cpbooks.cz/pocitac/Book.asp?ID=224 (ale je taky starší)

a knizek o tvorbe stranek se da prez net koupit fakt hodne: http://www.cpbooks.cz/pocitac/Edition.asp?ID=86
dis: Teda dis... já ti do toho fakt nechci mluvit, když už ses do mě takhle pustila. Ale teď už mi vážně křivdíš. Já že nesháním nějakou knížku o php?!
Tak to promiň, ale to mě teda fakt vytočilo! Tak zaprvé: Byla ses někdy v Přerově podívat? Máš tu 3 knihkupectví. Z toho v jednom jsou takový romány, pohádky, učebnice, vědecký knížky, jak na počítač atd. o jazycích ani pšouk, v tom druhým se mi zdálo, že jsem něco zahlíd, ale pak jsem tam stál deset minut a neobjevil jsem ji, a v tom třetím jsem se po pravdě řečeno ještě podívat nebyl, ale taky není kdy, protože 1) máma mě tam nepustí a jí se tam semnou nechce. Když jsme lítali po brně, tak jsem taky kdesi byl, ale tam byly o php už ani nevím jaký prkotiny a na internetovej nákup nemůžu ani pomyslet. Rodiče by to nedovolili... takže teda fakt nevím, proč po mě tak vyjíždíš. Uvědom si, kolik mi je, uvědom si, že taky nemám 18, abych si dělal co chci a uvědom si, co bys dělala ty, kdybys měla taky takovýho sina. Abych pravdu řek, jsem rád, že mi tady na webuzdarma aspoň někdo pomůže, když to jinak nejde. Jsem rád, že aspoň to málo co umím umím a umím s tím dělat někdy i divy. ( ne divy jako tagy HTML, ale to taky umím! :-D ) Ze všech lidí, který znám osobně neumí ani jeden webovky udělat. No, vlastně jeden celkem fajn spolužák, ale to snad nejsou ani základy. Takže i tak musím všechno postupně. ( prosím, tu předposlední větu neber jako vytahování, nebo mě ještě klepne. :-D )
dis Jo ještě něco. Teď nevim jistě, nechci tě urazit... když si byla malá, počítače už byly... ještě nebyly tak vymakaný, tak fajn... ale přesuň se třeba do svých 15. Měla jsi počítač? Jestli ne, tak to ani nečti. Byl už internet? :-D. Asi jo. že? :-D Ale pochybuju, že jsi sháněja po celým Brně nebo kde bydlíš knížku o tom, jak se tvoří web, že jsi kvůli tomu celou bci prošmejdila a že jsi si to chtěla objednat přes internet. Nevím, jestli by ti to rodiče povolili. Navíc kurýr ( bo ten co to nosí ) taky něco stojí.
BTW: mám doma knížku o C z roku 1987.

Jinak netahej sem, že ti to máma nedovolí.. Já si knížku o PHP objedna kolem 13-14 (samo sem si ji musel financovat sám).

Máma nedovolí? Proč? je to objednané na tebe.. Jediné, co musí udělat je zajít s tebou na poštu (nedají ti to, dokud nemáš 15).

Jsem ti napsal linky. První základy jsem se naučil z nich. Koska jsem si koupil asi po 2měsících PHP, což sem uměl i jednuduché práce s DB, což znamená, na netu to je.. Podívej se na koska.cz a stáhni si ho v zipu... Základy + historie ap. Je tam toho hodně.

Že si jediný, co c okolí umí dělat stránky... No a? V mém okolí to UMÍ dělat asi 10... To se s tebou nemůže nikdo srovnávat.... Tvoje schopnosti by zvládla trénovaná opice, kdyby se nemusela učit počítat atd.


Sory, ale už mě sereš! To co vymýšlíš, jak rypeš, otravuješ, machruješ, považuješ se za chudáka atd..

BTW: Co nám řekneš o té autonehodě?
Euroska: Sorry, ale když jsi se tenkrát vyboural, tak jsem tam nebyl, takže fakt bohužel. Skoro nic o tom nevim.
hyperaktivní magor ...
Ja? No dovol :)
Milý astronome. Když mně bylo 15, psal se rok 1989, byla totalita a pomalu jsme si chystali klíče na listopad. A měla jsem doma ZX Spectrum.
Když by sis směl koupit knížku v Přerově, nevím proč by sis ji nemohl koupit přes internet a nechat si ji poslat na dobírku. (Ten kurýr, co to nosí, se jmenuje LISTONOŠ.) Zřejmě vůbec nevíš o čem mluvíš.
V Přerově bývám poměrně často, příště se schválně podívám, jak dlouho mi bude trvat tam sehnat knížku o PHP.
Mýmu sYnovi je 8 a má něco našetřeno - když to bude chtít utratit, tak jen zjistím, CO si chce koupit, a je mi jedno, KDE si to koupí - v krámě nebo na internetu.
Jo a jestli jsi viděl knížku, kde bylo "o php už ani nevím jaký prkotiny", tak to je ona! Tu si kup, tu potřebuješ!

A vůbec, jestli já tohle mám zapotřebí... čus!