Xml

prosim vas poradte mi niekdo ak spravit stranku vo viacerých jazykoch?
som uplny zaciatocnik v php tj: neviem nic......(to je iba sebakritika)
stranka je robena v css divoch ak by to pomohlo....dakujem
bude to trosku amaterska rada, protoze sem to nikdy nedelal, ale preci.
ja bych to delal asi takhle: do kazdyho relativniho odkazu bych na zacatek pridal php promennou(sosla by se z cookie), ve ktere by byl odkaz na adresar spravny jazykovy verze, proste kazda verze by byla ve svem adresari a v rootu bys mel jenom presmerovani na spravnou verzi, kterou by sis ulozil do cookie a pomoci header presmeroval, no ale nevim co se snazim, kdyz ty pravdepodobne nicemu z toho co sem napsal nebudes rozumet(viz tva sebekritika)
takze mam jedinou radu, udelej proste cely stranky znova v jinym jazyce a proodkazuj je
rada nic moc, uznavam...
mohl bys teda este texty v ruznych jazycich vkladat pomoci require (viz google: require php) ale fakt to chce trosku studovat php, jinak se z toho zblaznis
Ve více jazycích myslíš angličtina, němčina atd. , nebo PHP, XML, ASP - nějak mi nepasuje totiž, co jsi napsal do nadpisu tématu.

Pokud jsem tě dobře pochopil a chtěl si ten první příklad, tak si uděláš zvlášť soubory ve více jazycích. Když budeš odkazovat třeba anglickou vlaječkou, tak do odkazu by si mohl dát:

<a href="soubor.php?lang=eng">Anglicky</a>

Na základě vybraného parametru "lang" bych tuto hodnotu uložil do cookies a pak kontroloval co je v cookies a dle toho podstrčil soubor s patřičným jazykem.
<HTML>Tohle je asi nejlepsi resit pomoci sablon (smarty,fasttemplates apd.)
Sablony snadno a prehledne prepises do vice jazyku...
Kterou sablonu nacist zjistis z nejake session promenne ktera bude urcovat jazyk jaky si uziv. zvolil</HTML>
tie sablony mi uz niekdo radil tak to skusim cez to..
ps.:blahapet -> samozrejme som myslel jazyky ako ang. ger, a tak
a neviete niekdo stranku kde je takyto nejaky postup vysvetleny pre takych blbcov ako som ja?