Rychlost projizdeni adresaru

Mam zase jeden takovy mimo dotaz (snad s tim moc neotravuju :o) )
SQL teprve ctu a tak mam osobni zpravy v jednom mem projektu jako soubory a to pro kazdeho uzivatele v jeho slozce. Kdyz se nacita seznam, projede to obsah adresare. Vim ale, ze pri prechodu vsechny zpravy budou v jedne tabulce, tak jsem si rikal, ze bych uz ted to sjednotil do jednoho adresare, aby v tom pak nebyl moc velky chaos.

Potreboval bych ale ujistit, jestli ten rozdil mezi nactenim zprav jednoho uzivatele pouze z jeho adresare zprav oproti adresari spolecnemu nebude markatni. Predem diky za odpovedi
MySQL spíše zaručuje pohodlí. Každopádně, rychlejší je to projíždění adresářů.
<HTML>Predelej to do SQL...
Takovehle scripty vedou k demolici disku na WZ.. za to Mira zabiji :)</HTML>
No vi mi teda dáváte :-D Já uz si chtl dat pauzu a vy me hnedka nahanite do SQL. No coz, ty zakladni funkce snad nebudou pro zacatek takovy problem, precijen je to uz asi dneska vykopavka delat to pres soubory :o)

Richard: Ono to neni nic velkyho, spis takovej soukromej chatik, zas tolik zprav tam neni :o)
Dva roky sem se pral se souborama, protoze sem se bal databazi, dokazal sem udelat fakt zbjesili veci pres soubory a jednoho dne sem zkusil SQL, umel sem to temer hned a s nicim uz jsem se nepral.. je to naprosto snadny...