SQL dotaz na pocet reakci v topicu u phpBB fora

uz si nad tim lamu hlavu dost dlouho a porad mi to nejak nejde :(
mohl by mi nekdo pls napsat ten kod tak aby to za textem zpravy ktera se nacte nasledujicim kodem zobrazilo: komentare ('cislo') ,kde to slovo "komentare" bude zaroven odkazem na ten topic ve foru a cislo pocet reakci? samozrejme ze do tabulky se zpravami budu muset pridat jeste jeden sloupecek, treba id_news aby to vedelo ke ktere zprave patri ktery topic... a jeste by vubec nebylo spatny aby to u zpravy ktera nebude mit uvedeno id_news (nebo bude mit nejakou specialni hodnotu) vubec tento text (to komentare(x)) nevypsalo... doufam ze je to dostatecne srozumitelne...

a ted ten kod do ktereho to potrebuju doimplementovat...

<?php
$id_spojeni = mysql_connect('localhost','?','?');
if (!$id_spojeni)
die('Spojení s MySQL databází se nezdařilo.');

$vysledek_vybrani = mysql_select_db('?',$id_spojeni);
if (!$vysledek_vybrani)
die('Databázi se nepodařilo vybrat.');

$id_vysledku = mysql_query('SELECT * FROM `news` ORDER BY `id` DESC LIMIT 0, 1000',$id_spojeni);
if (!$id_vysledku)
die('Nepodařilo se poslat SQL dotaz do databáze.');
$id_vysledku2 = mysql_query('SELECT * FROM `news` ORDER BY `id` DESC LIMIT 0, 1000',$id_spojeni);
if (!$id_vysledku)
die('Nepodařilo se poslat SQL dotaz do databáze.');
?>
<?php
while($radek = mysql_fetch_array($id_vysledku))
{
echo '<strong>', $radek["titulek"], '</strong><br><br>';
echo $radek["text"], '<br><br>';
echo '----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------<br><br>';
}
?>
<?php
mysql_close($id_spojeni);
?>


jestli mi s tim nekdo helpne budu opravdu vdecen :)
AFAIK v tabulce dbprefix_topics mas sloupec topic_id. Kdyz vyberes jeho pocet - 1, mel bys dostat to, co chces, pokud to spravne chapu.

"SELECT COUNT(topic_id) - 1 AS comments FROM prefix_topics WHERE topic_id = $id"