kde zacit s OOP?

Nazdar lidi, nevite o nejakem clanku na netu kde by bylo vysvetleno OOP? Ale pls, aby to byl srozumitely i lame:))

predm ď
OOP není zrovna jednoduše vysvětlitelné pro lamy ;-)
A pokud programovat umíš, jen nevíš co je to OOP, pak budeš možná překvapený až zjistíš, že to vlastně dávno používáš, akorát nevíš, že právě tohle je ono slavné OOP.
Pokud znas objektovy programovani v C++, ci v Jave, tak jsi doma.

Jiank jsem nasel tohle: http://www.webguru.cz/clanky/view.php?id=112
Dalsi od strycka Googla: http://www.google.com/search?hl=cs&c2coff=1&q=OOP+PHP&btnG=Hledat&lr=lang_cs
S OOP se dá taky začít u palestinců, ale ti naplno začali někdy po šestidenní válce.
Thinking in Java
2Tomík> mockrat dekuju, ten clanek jsem doslova zhltnul. A nevipada to tak slozite jak jsem cekal. Skoda ze uz nemam cas to vyzkouset:((
<HTML>OOP v PHP4 neumi temer nic (lepsi je to v jiz v PHP5).
Ale pokud nedelas nejake rozsahlejsi knihovny nema ani cenu OOP pouzivat.

BTW: v C++ je OOP opravdu vymakany a podle toho take rozsahle i slozite</HTML>
Většinu věcí, co umí céčko s objektama, normální smrtelník ani nevyužije. Já si např. stále vystačím se structem, pár funkcema a upravenýma operátorama. Až na ty operátory to PHP4 umí vlastně taky (ale ty operátory mě mrzí) ;)

Dědičnost atd. už je pro machry a většinou se nenaskytne příležitost ji využít.
no ja to vlastne potrebuji jen kvuli FastTemplate a jelikoz jsem nekde cet ze je to v OOP tak jsem tomu chtel nejdriv porozumet
na co? tam len upravujes a nepotrebujes tie zdrijaky FT ani vidiet ;)
tak to jsem nevedel
IMHO tam mas example, len ho edituj :)
A co kdyz si chci vytvorit vlastni sablonu? To se bez OOP neobejdu, ne?
Vlastní šablona? Tu si vytvoříš jako normální HTML a uložíš s příponou tpl... ty ses asi nepodíval na ukázkový skript, že ne?
Nepodival, jedi co o FT vim je, ze to jsou sablony.
A jeste se chci na neco zeptat. Nevite, jestli se daj spoustet php scripty z prikazove radky?
php.exe -f cesta\subor.php
dik
OOP - Organizace za Osvobození Palestiny?
No nejlépe začít v Palestině... (-;