IIS, PHP a MySQL

Delší dobu bez problému provozuji PHP ve spojení s IIS serverem. Teď jsem se ještě rozhodl rozběhnout MySQL server. Nainstaloval jsem tedy MySQL do C:\MySQL, zkopíroval soubor my.ini do C:\Windows a rozbalil soubory PHP My Admin do adresáře, který mám nastaven na webovském serveru. Spustil jsem server přes winmysqladmin.exe. A teď by mě zajímalo, co je potřeba dělat dál.

1) Jak PHP poznají, že mi na počítačí běží MySQL, že adresář k databázím je jako vychozí nastaven na C:\MySQL\data? Předpokládám, že to bude chtět nějaké úpravy v PHP.INI.

2) Je třeba něco nastavovat přímo na IIS či ve zdrojích ODBC?

Jo a abych nezapomněl, PHP mi běží jako CGI interpret.
PHP to pozna pomoci mysql_connect(). Bezi-li ti MySQL server, nastav phpmyadmina, avy se pripojoval k localhostu.
Souhlas, všechno potřebné pro propojení PHP s MySQL je ve funkci mysql_connect().
PHP to pozná jednoduše - sáhne si na port 3306 - pokud tam běží SQL tak je to ok
Je to tak, zdá se, že vše funguje, hledal jsem v tom něco, co tam vůbec není. A pak že instalace PHP, webserveru a MySQL je něco složitý :o).

Akorát malá poznámka: v PHP.INI v sekci extensions nemám povolenu knihovnu msql.dll, jak to že to bez ní funguje? ;-)
musíš v extesion pomolit mysql, popř mysqli pro MySQL 4.1