$_GET x $_POST

Je nějaký zásadní rozdíl při používání $_GET a $_POST?
Zajímalo by mě, co používáte vy a co je popřípadně lepší.
Předem děkuji za odpověď.
Zásadní! k proměnné $_GET přistupuj, pokud z minulé stránky předáváš proměnnou odkazem nebo máš v tagu <form> atribut method nastaven na "GET".
$_POST u formulářů kde je ve formu method nastaven na "POST".

POST se hodí, pokud jsou proměnné delší, např. delší text z textarey.

Pokud si nejsi jist jestli je to $_GET či $_POST použij : $_REQUEST , které m.j. v sobě zahrnuje i $_COOKIES.
ne $_COOKIES ale $_COOKIE
jj, sorry >> překlep
v pohode, ja se takhle preklep uz parkart, tahle chyba se dost blbe zacatecnikum hleda, zabralo mi to poprve vic jak hodinu...
No, taky občas zaměním $_SESSION za $_SESSIONS
Mě se nejvíc pletlo $_GET, $_POST, $_SESSION atd. oproti $GLOBALS
proto je lepsi pouzivat global :)
Nemyslíš náhodou rozdíl samotných metod GET a POST?
GET: Uživatelé uvidí všechno, co se posílá - to se hodí například pro fóra, kdy si mohou uložit odkaz na jedno téma do Bookmarks/Favorites.
POST: Pro soukromá data, odesílání informací, loginy apod.
> proto je lepsi pouzivat global :)
$GLOBALS používám pro debug, abych viděl všechny proměnné... print_r($GLOBALS) pomocí global nenahradím ;)
<HTML>Rozdil mezi GETem a POSTem lze vycist jiz z http protokolu...
POST ma narozdil od GET jeste jeden parametr v protokolu a to velikost prenasenych dat touto metodou. Z toho plyne ze POST je urcen predevsim pro binarni data.

Jinak GET se pouziva tam kde chceme uzivateli a vyhledavacum ukazat kde se pohybuje (na jakem presnem odkazu - nekdy s pomoci manipulace pres mod_rewrite)
Post se pouziva bud pro prenos binarnich dat, nebo pro prenos citlivych informaci</HTML>