kniha o php - doporucte

Prosim, mohl by mi nekdo doporucit nejakou dobrou knihu na nauceni php? Jsem uplny zacatecnik.
Dik
PHP - programujem profesionalne (neboj, su tam aj zaklady ;))
PHP pro úplné začátečníky - od Jakuba Macha
PHP, tvorba interaktivních internetových aplikací od koska
více na http://interval.inshop.cz/inshop/scripts/detail.asp?ItemID=157
velmi jednoduše popsané jak programovat v PHP, opravdu skvělá knížka.
Kosek je dobrý, taky jsem se na něm učil základy, jenže pak jsem se musel některé věci přeučovat.
Přeučovat? A to jako co? Je pravda, že kniha je už starší, ale to co v knize Kosek používá se dá použít i teď. Je pravda, že třeba endfor nebo endif je úplně zbytečné, ale když to použiješ nevadí to.
enfor a endif není vůbec zbytečné, je to naopak výborná věc. Výborná věc, kterou jsem tuším viděl právě jen v Koskovi.

Ale např. teď mě napadá proměnná $REMOTE_ADDR kterou jsem dlouho používal na zjištění IP adresy ze které přišel požadavek. Až později jsem zjistil, že správně je to $_SERVER['REMOTE_ADDR']. Ono se zdá že je to jedno, ale stačí aby server měl register_globals off a už máte problém a nevíte kde.
Stejně tak u formulářů a URL dotazů píše, že PHP se samo postará o vytvoření proměnných. Ale už nenapíše že to záleží na register_globals a že lepší (a hlavně BEZPEČNĚJŠÍ) je používání $_GET, $_POST nebo v té době spíše $HTTP_GET_VARS a podobně.
teda to sem uplná lama ale co se používá místo endfor a endif ? :)
Dva způsoby zápisu, uvedu příklad pro if, ale týká se to i for, while ....

a)
if (podminka):
   příkazy
endif;

b)
if (podminka)
{
   příkazy
}
No jasně .. tak tohle vím ale psali ste že endif se nepoužívá .. já teda používám obě výše uvedené možnosti nebo sem to blbě pochopil ?
Pouzivej, co ti vyhovuje. AFAIK jeden zpusob zapisu vychazi z C, ten druhy z perlu..
Dik vsem
Mike - ano, blbě jsi to pochopil ;-)
Tom>Ten 1. mi teď už, co ho znám příde lepší, protože když tam někdo někde otevírá nevimkolik závorek, tak v tom má pak maglajz
Kazdymu se zda lepsi jiny zpusob. Me naopak system s {} pripada mnohoem prehlednejsi , kdyz si to odsadim a pouzivam nekolik vnorenych podminek, tak vim co kam patri a co ktera zavorka ohranicuje ( blok kodu)


Nejlepsi book o PHP , tedy aspon PHP 4 pro zacatecniky i pokrocile je PHP & MYSQL -rozvoj web. aplikaci , 2. vydani, autor Welling & Thompsonova (cca 800kc, 900 stranek), je tam prakticky vse podstatne a vynikajici formou napsane.
Normálně je samozřejmě lepší {} ale když třeba jen zobrazuju nějakou část HTML za určité podmínky (např. je přihlášen admin), tak mi připadá
<?}?> tak trochu divné, <?endif;?> se mi zdá lepší. Nebo ještě když je v té podmínce třeba vnořený while/for nebo naopak ....

A co se týká knihy kterou uvádí 23k, pak souhlasím a rovněž doporučuji. Ale doporučuji začátečníkům přečíst i toho Koska, hlavně ty začátky. Ten Welling už je trochu více spíš pro pokročilé.
Jejlepsi knizka jakou kdy jsem videl je je PHP od KOSKA a nakl GRADA na obajce je takovy verir. Je fakt dost dobra. Kosek je vynikajici autor knizek o www cetl jsem od nej HTML a PHP fakt dost dobry:-) Jinak pozdeji bych doporucoval Pokročilé programování v PHP 5 nasel jsem ji na vltave. O neco slevnila stala 531 ted 501 takze v poho. Vypada dost dobre. Ale pro zacatky KOSKA. I kdyz je to php3 ale nej je algoritmizace a tam dobre popsana. Pak par novych funkci to je hracka;)
jj, raky jsem zacinal Koskem ... Jen skoda, ze neni naky aktualizovany vydani pro novy verze PHP ...

Navic jsem v zadyn jiny knizce nenasel referencni prehled fci ... ten mi fakt vyhovuje
gecko88: tu knihu mam doma uz asi 3-4 roky a az teraz som si vsimol, ze tam je nejaky vejar:))))))
inak pripajam sa aj ja za tuto knizku aj ked ine o PHP som necital...ale z C mam skusenosti, ze cim vacsia kniha, tym podrobnejsie a lepsie vysvetlena.
mam knížku o VB5 která má přes 700 stran a je fakt good.. Je sice starší, ale byla ve výprodeji - 50%sleva, no nekupte to.
Columbo - aha, já nevěděl, že v knížkách o VB5 se píše taky o PHPku....
;) heh
Hele, nevím, proč se vůbec bavíte o Koskovi, je to úplně nevhodná investice, zde jsou knihy, co za to stojí:

PHP5 od Břízy (asi Grada) - levná pěkná malá knížka
nebo:
PHP5 a MySQL od Zonerpressu - todle je dost solidní
a:
Pokročilé programování v PHP5 - todle je pro pokročilé