Funkce unlink

Zdravim amm takovy maly problem. Pro odstraneni ¨souboru jsem chtel pouzit funkci unlink ale pise mi to

Warning: unlink(../) [function.unlink]: Permission denied in C:\www\www\osobni_pages\admin\delete.php on line 23

mam to pustene na localu ale i me na hostingu mi to nejede a soubor mi to nesmaze nevite co kde nastavit aby to bezelo moc diky jinak kod vypada takto

$dotaz=mysql_query("select * from novinky WHERE id='$id_novinky'");
$novinky=mysql_fetch_array($dotaz);

if ($novinky[obrazek_1]=="0")
{
}
else
{
unlink("../$novinky[obrazek_1]");
}


Diky moc za radu
skus


$nov = $novinky["obrazek_1"];
unlink("../$nov");
Předpokládám, že lokál má NTFS. V momentě, kdy pustíš web server, tak k fs přistupuje jako uživatel s ne zrovna super právy (obvykle hodně ořezanými, aby nedocházelo k nějakým nepravostem), tak se může klidně stát, že nedostane právo ke smazání souboru.
Prostě soubor, který chceš smazat musí mít nastavena taková práva, aby byl schopen uživatel "webserver" (určitě se jmenuje jinak) schopen tenhle soubor smazat. Taky záleží na právech, které jsou na adresáři, ve kterém soubor je. Ideální je vyzkoušet soubor skriptem vytvořit. Pak by měl jít i skriptem smazat. Když se podíváš na vlastníka a práva vytvořeného souboru, bude to jasnější.