vicerozmerne pole v PHP

Mohli byste mi negdo prosim poradit, jaq tvorit dvou a vice rozmerne pole v PHP?? A taky jak se toto pole vola.. Treba v echu??


Dekuji...
rtfm!

strucne...

$pole = array((array(1,2,3),array(3,2,1));
echo $pole[1][1];

pritom se vicerozmerne pole chova jako jednorozmerne, ktere ma prvky pole...

takze muzes predat treba

$pole_x = $pole[1];

snad jsem to nevysvetlil moc slozite a hlavne doufam,ze je to syntakticky spravne :)

m.sa.
Presne tak, jaxi mi to napsal, jsem to napsal i ja, ale jaxi vypis z toho echa je array[1]--gdyz napisu <?php echo "$pole[1][1]";?>

Ale je pravda, ze to taghle bezi u me doma... Tzn na apachi s php z baliku PHPTriad.. Muze to nejak negativne ovlivnit???
zkus to napsat bez tech uvozovek - php to bere jako ze chces vypsat jen $pole[1], takze ti vypise, ze vraci zase pole a zatim ten tvuj dalsi text [1] / snad se to da po me pochopit - dneska je se mnou komunikace slozita :)

m.sa.
Dikec moc.. Skusim.... Prece jenom s PHP zacinam a zatim nic moc..
A normalne za tim echem udelat strednik??

.. Mel bych dalsi votazecku: Muzu si mysql soubory nejak uploadovat na server aby se potom z toho daly tahat ty informace???
A esli WZ umoznuje mysql?? Diqec
zkus napsat to tak, jak jsem psal v predeslem prispevku... jinak o mysql se doctes v trochu jine vetvi... brzo bude :) ale je to tady asi nejcastejsi smer diskuze, takze vetsinu odpovedi najdes - zkus hledat "mysql"...

m.sa.
diqec moc... Skusim... Bavi te to?? Tj. sedet cely dny a vodpovidat na priblbly dotazy a tak?? Uzij si den... Hlavne z toho netu nezblbni... :-)) Se mej a diqec za fsechno.. Tomas
;~) rad pomuzu kdyz mohu. taky potrebuji sbirat nove zkusenosti jinych :)

m.sa.
martine, mas pravdu. Jeste k tomu nefungujicimu <?php echo "$pole[1][1]";?> - mozna by pomohlo to zazavorkovat -> <? echo "($pole[1][1])"; ?>, jinak při použití v textu se to dá samozřejmě použít i bez závorek - echo "blablabla...".$pole[1][1]."kecykecy";
myslim, ze by ty zavorky asi nepomohli... jedine tak jak jsi to nastinil ty - spojovat retezce...

m.sa.