vlozit do PHP skriptu skript z externiho souboru

Mam php skript v nekolika podobnych souborech a kdyz tam chci neco zmenit musim to menit ve vsech, tak me napadlo udelat jeden soubor a tam dat cast skriptu a aby se to pak do tech skriptu ta cast vlozila, jenze require ani include nejde ono to vzdycky ten skript vypise na stranku... poradte, abych mohl vlozit php skript do php skriptu z externiho souboru...
Tak jak to popisuješ, to praktikuju i já a nevidím v tom žádný problémy.
I externi soubory musi mit priponu .php
include a require predpoklada html subor takze

<?
blalba
include "blbost".php;
blalba
?>

blbost.php
-----------
<?
blwlba
?>
Nekde na stránkach pod heslem mám i 4stupnový include a chodi. Nemas spatne adresy? Cesty musi byt v zavislosti na otevirane strance i v tech include-souborech.
> I externi soubory musi mit priponu .php

Pro upresneni: pokud v nich chces take spoustet PHP. Dale pozor na cesty. (viz prispevek vyse)
includovany soubory muzou mit priponu jakou chces. a bude ti fungovat i php.

include/require ti totiz obsah toho souboru vlozi stranky na danou pozici a pokud stranka je v php, tak se vykona i php z includovanyho souboru.

aby to fungovalo, tak php script v tom externim souboru musi bejt uzavrenej v <?php a ?>
>> aby to fungovalo, tak php script v tom externim souboru musi bejt uzavrenej v <?php a ?>

IMHO by měl mít taky extensi .php, ale možná se pletu.
Tak ne, na pripone souboru prilozeneho pomoci include() nezalezi. Ostatne, pravda, proc vlastne...
Asi má cb pravdu.
jo, na pripone nezalezi. ta pripona php se tam dava proto, kdyby nekdo ten soubor zavolal primo, aby nevidel php zdrojak.
tonik: jj, to je jedno, ale obsah musi byt v <? a ?> ako som hovoril
raději v <?php ?> ... někdo totiž může mít short tags vypnutý, aby nemusel obcházet xml deklaraci apod.
nj
>> někdo totiž může mít short tags vypnutý

Tu na WZ je zaplá, AFAIK a to je podstatný, ne? Jinak já taky BTW radši už používám <?php
Super uz mi to chodi, bylo to v tech <?php ?>, diky...