Ako si nastavit zobrazovanie php na PC?

Ako si nastavit zobrazovanie php na PC? Aby sa mi pobrazovali php ( s priponou).
ma sa to spravit cez MMC a co tam? Ma aj knihu ale tam to je tak genialne popisane ze ani boh tomu nerozumie.
Diky
Tiše předpokládám, že to chceš udělat na win. Když jsem to dělal já, tak jsem si stáhnul php, to se nainstalovalo. Pak jsem si stáhl program, který byl vedle, jmenoval se php-4.3.4-installer.exe. Ten v podstatě udělal zbytek (zaregistrování php do IIS). Jinak je u php celkem podrobný návod jak to udělat. Pokud jsem to správně četl, tak jde o nakopírování několika málo dll do předepsaných adresářů a možná ještě něco. Dělal jsem to tak rok zpátky, tak už si to moc nepamatuju.
to mam stiahnuteE. Ako si mam nainstalovat php? staci iby rozpakovat?
Stačilo by trochu pogooglovat. IMHO bych zkusil místo IIS nainstalovat Apache. Má sice linuxový původ, ale je přes php mnohem rychlejší než IIS. Tady na wz je taky Apache.
Jo, rozbalit, a v rozbalené instalaci najdeš install.txt, kde je všechno pěkně popsané.
Pokud máš rozběhnutý IIS, Personal webserver nebo něco, a necheš používat apache (třeba k vůli testování .htaccess), tak je IMHO instalace apache zbytečná. A pochybuju, že php poběží rychleji s apache než s IIS, které je ve win jaksi doma a php4 a vyšší už je na něj postavené. Viz install.txt. Ale každý podle chuti.
Já osobně IIS potřebuju i k jiným věcem, tak se mi nechce systém zdržovat dalším web serverem, zvláště když jsem ještě nezaznamenal nějaký problém s během PHP.
Upřímně řečeno Apache mi pod WinXP poněkud blbne. Všechno šlape do chvíle, kdy přes prohlížeč chci spustit PHP skript, který má vygenerovat rozsáhlejší HTML stránku, která třeba obsahuje tabulku s několika sty řádky. V IE se nevygeneruje vůbec nic, v Mozzile to skončí někde v půlce :-/.
Tak pánové, zprovoznil jsem IIS (najít ho v systému dá zabrat, protože konzole MMC je ze začátku prázdná), Apache odinstaloval a problém byl odstraněn! Pod Wokny na PHP můžu IIS jenom doporučit!
Pavero: Ze by SP2?
Sojkovec: Co myslíš, ten můj problém? To ne, SP2 nemám nainstalován.
No, minimalne je nutnej alespon SP1. Taky mi to tenhle problem delalo. Nejnovejsi verze Apache je v pohode. PHP + SSL a jede to naprosto OK. (IE i Mozilla)