Mail s přílohou ???

Ahoj,
nevíte někdo, jak udělat skript na odesílání mailů s přílohou?
Mně to pořád hlácí chybu "Call to undefined function: imap_mail_compose()" a někde jsem četl, že je to potřeba povolit někde v php.ini...
Dík moc.



imap_mail_compose() je funkce, ktera byla (neoficialne) v nekterych kompilacich php3 (jak je to u php4, presne nevim, protoze nejakou dobu jsem ji nepotreboval). ale zkus se porozhlednout po nejakych tridach, knihovnach atak. urcite je to vyreseno - co treba google?

m.sa.
Martine ty už s tím googlem šílíš...
preferujes jiny vyhledavac ? na googla poslednich par let nikdo nema, ty jsi uz asi nezazil ty doby, kdy byla altavista nejlepsi co ? ja jo a bylo to fuj
no ja silim s google a vy mate problemy :) vyber si co je lepsi... samozrejme, ze dotazajici vetsinou by byl nejradeji, kdyby jim to i nekdo nasel (to neni na jirku, ale obecne), ale k tomu musim byt vyprovokovanej tunou reakci "nikde to najit nejde", "asi to nejde najit" atd... :) ja bez google bych se hooodne tezko orientoval v dnesnim internetu (s dobou altavisty se to vubec neda srovnavat!)...

m.sa.
OK

At zije GOOGLE !!!

- rychly
- presny
- i kdyz americky, ma cestinu
hele lidi, a co ta imap_mail_compose() ??
co je s ni :) myslim, ze se tu o ni psalo...???? @#@$!#$???

m.sa.
ok :-)), ja myslel jako jak moc je podporovana v php4 (event. wz)
pro m. sa.: "nejde to najit :-))"

j
no jak jsem psal, v php4 asi neni (ani v jedne ze tri kompilaci/verzi jsem ji nenasel a nikde ani zminka) - leda ze by to bylo nekde v source zakomentovane a chtelo by to prekompilovat - ale to jsou krute dohady a neberte to nikdo vazne...

m.sa.
2jkt:>"nejde to najit :-))"

...to je malo! musis me nutit viiic. kvuli takovemu tvrzeni ti to hledat nebudu :)))))

m.sa.
Mrkni sem!

http://www.webtip.cz/art/wt_php/php_v_praxi_25.html
tak tahle trida vypada mnohem zajimaveji nez imap_mail_compose()... pokud bude i spolehlivejsi, pak neni co resit :) hned jak bude prilezitost ji vyzkousim...

m.sa.
http://www.webtip.cz/art/wt_php/php_v_praxi_25.html

Tady to je fakt supr, ale funuje mi to úplně obráceně - posílá mi to soubory ze serveru ale za žádnou cenu ne z mého PC - nevíte někdo proč?

vsak to je dobre. v pripade, ze by skript mel pristup k souborum na uzivatelove hardisku, to by byla bezpecnostni duzna jak prase! pokud chces odesilat soubory z localniho pocitace, musis je nejdrive dostat na server (pomoci formulare) a pak teprve odeslat skriptem - staci trochu zapremejslet :)

m.sa.
Aha, to jsem taky zkoušel, použil jsem příkaz "Copy(...)", ale nepodařilo se mi ho otevřít - vždycky mi to napíše něco jako že "c:\\adresar\\soubor.xyz" neni ani adresář, ani soubor. Pokoušel jsem se i upravit cestu na jednoduchá, zpětná a všechna možná lomítka, ale furt to samé... Nevíš jak ho tam přenést, to víš, jsem furt ještě zelenáč :-)
Dík moc...
koukni do manualu na upload_files - je to myslim popsane uplne jasne... v tomto pripade snad ani copy nebudes potrebovat. po prijmuti souboru php jej ulozi do docasneho souboru, cestu k nemu zjistis v promene podle formulare. napr $soubor. v promennych je potom jeste $soubor_type - MIMEtyp, $soubor_size - velikost, $soubor_name - puvodni jmeno...

s tim uz snad vystacis...

m.sa.
Tak už jsem na to možná přišel :-) - zapoměl jsem do formuláře přidat "ENCTYPE" se správným parametrem.

Ale mám další problém :-(. Soubory mi to sice posílá, ale vždy pouze do velikosti cca 40 KB, jakmile je např. obrázek větší, pošle ho pouze část - nevíte někdo, kde může být chyba, popř. co se s tím dá dělat?

Dík moc...