jak zjistit zda existuje soubor na jiném serveru?

Potřebuji vědět, jak mám zjistit, zda existuje nějaký soubor na jiném serveru naž na tom, kde mám skript? funkce file_exists() nefunguje. dík.
No, zavoláš soubor přes HTTP a když ti přijde error 404, tak pravděpodobně neexistuje...
Tak to by mě teda nenapadlo. Fakt dík. Něco inteligentnějšího nemáš?
<HTML>co fopen?
if (@fopen("http://www.nejakyweb.cz/soubor.txt", "r")) existuje
else neexistuje</HTML>
Jenže já spíš potřebuju zkoušet existenci *.swf souborů :-(. Ono to asi nepůjde. A zrovna teď mě napado to zkusit udělat ve flashi. Jen zrovna nevím jak. Nevíte? No jo, ale jak mám dostat url adresu do flashe z DB?
Můžu použít třeba load.swf?url=www.server.cz/neco.swf a potom ve flashu v action scriptu použít rovnou proměnnou URL, nebo je nutné nějak proměnnou URL získat z adresy?
if (@fopen("http://www.nejakyweb.cz/soubor.txt", "r")) existuje
else neexistuje
to snad funguje na vsechny soubory, tak co resis?
Fakt že jo! Já jsem se splet s proměnnou, kterou jsem tím kontroloval, a proto se zdálo, že to nefunguje. Strašně moc dík.
Tak nic. jsem schválně zadal neexistující link a pořád to píše, že to existuje. Jen se dlouho načítá.
ono to jen otevře doménu, ale né ten cíový soubor.
alebo to otvori ich 404, co takto najprav otvorit subor www.niekde.blabla/404.html a potom porovnat obsah, ak je rovnaky tak neexistuje
a jak to porovnám?
Tak na to můžeme zapomenout. oni maj jako 404 svoji homepage, která se dost často mění... :-(((((
No nic. zkusím to přes ten flash....
Tak otestuj jestli ten swf soubor začíná na (nebo jestli maj na začátku doctype, xml, ...), to ve fashi rozhodně není a takhle záasadně asi stránky neměněj...
vrazit na onen server s tema *.swf srciptik, na kterej odkudkoliv zavolas a on sam zjisti jestli ten file existuje nebo ne
To funous: a jak mám otestovat začátek souboru?
Přečteš soubor (fread) a pak třeba if(substr($obsah, 0, 6)) == '' ...
dík, zkusím to.
S tím porovnáváním souborů to funguje. Fakt dík.
Na reseni tohole problemu je nejlepsi fsockopen(), ale ta je zde zakazana...