pomoc pomoc pomoc 'sim 'sim

nazdarek!

mohl by mi nekdo poradit, jestli se na WX da nasadit guestbook (asi urcite) a jak? nejsem moc zbehlej a nejak jsem tu nikde nenasel co se ma vlepit jako cil ACTION

diky

p.s.
a neposilejte mi adresy na gbooky zdarma -vetsinou vypadaj priserne a nedaj se (jak jinak) editovat (jeste tak alxnet, ale ten si nechavam pro pripad nejvetsiho zoufalstvi)
Jako cíl ACTION dáš název (popř. i s cestou) k nějakýmu *.php skriptu, ve kterým zpracováváš ten formulář a ukládáš jeho obsah do souboru.
V tom skriptu by mohlo bejt něco jako třeba:

<?php
.
.
.
$fp = fopen ('gbook.txt', 'a');
// otevri soubor pro zapis za konec
fputs ($fp, $jmeno. "\r\n");
fputs ($fp, $email. "\r\n");
fputs ($fp, $text. "\r\n");
// ... tady predpokladam,
// ze v tom formulari maji
// dotycne tagy atribut
// NAME="jmeno" resp. "email"
// resp. "text"
fputs ($fp, "#konec\r\n");
fclose ($fp);
.
.
.
?>

Ale jde to milijónem jiných způsobů :-)
no tag to dik

-ja samozrejme vim, ze action ma jako cil soubor se skriptem :) ale ten skript -prece jen jsem vic grafik nez skriptor :))

-vyzkousim tedy tenhleten jeden z milionu zpusobu :)
ACH JO....

Borine, neblbni !
Takovej script mu způsobí tolik práce, že se z toho už nevyhrabe....

místo:

$fp = fopen ('gbook.txt', 'a');
fputs ($fp, $jmeno. "\r\n");
fputs ($fp, $email. "\r\n");
fputs ($fp, $text. "\r\n");
fputs ($fp, "#konec\r\n");
fclose ($fp);

tam dej tohle:

$fp = fopen ('gbook.txt', 'a');
fputs ($fp, "$jmeno|$email|$text\n");
fclose ($fp);

a pak o čti:
$fp = fopen ('gbook.txt', 'r');
while (($get = fgets($fp, filesize('gbook.txt'))) > '') {
$dat = explode('|', $get);

$dat[0]; // jmeno
$dat[1]; // email
$dat[2]; // text


}
Jo, to je druhej z milionu způsobů :-)
Ne, je fakt, že to je asi lepší, pak si to jenom explodne nebo tak něco... i když po mým způsobu to taky funguje. Ale uznávám, tvůj je lepší. Holt i já se mám ještě hodně co učit :-)
Mimochodem, co když ve formuláři napíše dva odstavce oddělený entrem (\n)? Mám dojem, že tvůj skript by to považoval za dvě různé zprávy v guestbooku.
Zrovna sem si zřídil WWW adresu a nevim jak se k ní mám přihlásit abych na ní mohl pracovat.
:-)
to borin and master:

asi me budete mit za neschopneho ignoranta, ale neslape mi to :-/ -po submitu naskoci 404 -zjevne jsem neco neudelal, asi neco pro vas tak samozrejmeho, ze jste se o tom ani nezminili... i tag vam moc diky -budu se v tom jeste stourat... dela mi to hrozne dobre na kocku :)
az se dostouras, pak vez ze 404 je chyba file not found... takze odvolavas se na neco co tam neni...
for martin sa:

to je prave ono... co tam ma byt, to tam je :-/ takze nerozumim, nechapu...

no nic
asi to schovam do spize a pockam do leta, az to dozraje... :-)
kontroluj velikost pisem (linux je case sensitive)!
m.sa.
ty wogo!

uz to funguje! jsem stastnej! velky zarivy usmev
:-)))))))))))

-ja vedel ze v tom bude nejaka p...

jeste jednou vam vsem dik (hlavne masteroj)
Jasny :-)
Vim, žes řikal, že nechceš adresy na guestbooky zdarma, ale zkus s přece jenom podívat na www.blueboard.cz . Můžeš si tam v guestbooku nastavit snad úplně všechno. Akorát pak do webu začleníš odkaz na stránku - třeba <a href="http://www.blueboard.cz/kniha_0.php4?id=654"></a>. To ID jsem si samozřejmě vymyslel... Jelikož tu stále není a není mysql, tak jsem se na svůj questbook zatim vykašlal a dělat textovou databázi se mi nechce - už teď jsem obsadil minimálně 60% dostupnýho místa. A nevim, jak by se dal potom takovej guestbook spravovat - myslim tim třeba mazání vzkazů.Jedině přes temp soubor, do kterýho by se uložily obsahy polí, případně stringu po implode() a pak by se ten originální soubor přepsal tim temp souborem a ten by se smazal. Ale příjde mi to dost kostrbatý a nespolehlivý v případě, že by dva lidi přidali vzkaz těsně po sobě.