Guestbook

Čus.
Potřebuju pomoct. Mám guestbook a zapíšu do něj data. Ale zapíše je to na konec a já potřebuju aby to bylo od nejnovějšího po nejstarší jakou tam mam využít funkci dikec.
Podla toho, ako to máš v databáze. Odporúčam každému príspevku priradiť ID a potom zoradit pomocou ID DESC , čiže od najväčšieho po najmenší.

Int ID, auto-increment
Mám to bezdatabazový patří to k mýmu RS kterej je bez DB.
Tak při ukládání vezmi celej obsah souboru, potom na začátek zapiš nový příspěvek a za ten nakonec hod ten puvodni obsah souboru. Jen to simple, ael jeste tam budes muset vykomatit takovou tu vec, aby ti to nevymayali dva uzivatela, kteri ukladaji najednou, Ale to uz tu nekde ve foru bylo, tak si to najdi.
<HTML>Zapisuj nove pripevky na novy radek (\n)
pak to nacti pomoci file() do pole a otoc ho funkci array_reverse()</HTML>
Diky už to funguje. Tedka už to jenom předělám na diskusi a vytváření diskuse
Potřeboval bych pomoct s nahrátim náštěvní knihy na internet, prosim napište mi podrobny popis nahrávání,co a ják nahrát a kde, nemám stim žádne skušenosti.

Něco jsem už skoušel nahrát ale stále mi to piše že je nějaká chyba.
Mám stáhnuté toto ---addguest.html
guestbook.html
guestbook.pl
guestlog.html

Chtěl bych se taky zeptat jestli je to zprávné forum, jestli mám dobre soubory pro vytvořeni fora.

Díky Mirek
"nějaká chyba" :)
Napiš sem přesně co to píše, to většinou dost pomůže...
ak to chces od najnovsieho tak si selectuj podla datumu a na konci daj desc

tj. select * from tbl order by datum desc (ak sa nemylim)
eros: je dobrý si pročíst diskuzi, než reaguješ. Protože on už se zmínil že je to bezdatabázovej systém, a už mu i bylo odpovězeno.
funous: ten moj prispevok sa tam dostal omylom nebudem ti vysvetlovat akym je to nepodstatne, naco chcem reagovat je to ze teba ten moj prispevok musi velmi stvat.
Takze sa ti velmi ospravedlnujem ze som to tam poslal.(omylom)
eros: Ok, ok... Mimochodem, koukam ze strukturovanej vypis prispevku neni moc praktickej, protoze je videt jen otazka :)