Mazání časti souboru

Měl bych dotaz dělám svůj malej bezdatabázovej RS.Vpíšu odkaz do
souboru v něm jsou odkazyi, ale pokud smažu soubor na kterej vede
odkaz tak tam samozřejmě zůstane odkaz a jelikož nechci vymazat
celej soubor s odkazama ani to nedělat manuálně tak prosím jak?
Nahrad ten dany odkaz mezerou nebo nicim, to uz si snad pohrajes...
No snad jo diky takže asi nahrazovat řetězcema nebo tak nak¨v PHP jsem docela nováček
Jojo, spravne, nahradit hledany retezec nejakym jinym. Je to funkce str_replace, pouziti najdes na www.php.net. Jsou i jine nahrazovaci funkce, treba s regularnimi vyrazy, ale tohle ti prozatim staci.

$novyobsahsouboru = str_replace("hledany_text", "", $staryobsah);

Promenna $staryobsah ma v sobe nacteny dany soubor s odkazy.

Retezec hledany_text bude nahrazen za prazdno.

Promenna $novyobsahsouboru ma v sobe upravene odkazy.

Samozrejme nejdriv musis nacist obsah souboru do $staryobsah a pak ulozit $novyobsahsouboru do puvodniho souboru...

Snad to helfne, kdyztak sem napis, jak jsi dopadl.
Jdu se s tím porvat
Jj, porvi se a pak napis, kdo vyhral :-)))
Ahoj, jak se da vymazat ze souboru cela promena napr. $promena[]="nejaky obsah" ?
Ze souboru a promenna? Pribliz nam dotaz.
taky jsem to nepochopil ale co jsem pochopil tak bych ji asi přiřadil nulovou hodnotu
Mno to rozhodne ;-) Jestli jen nemysli proste vymazat urcitou promennou... = smazat obsah.
Spatne sem se vyjadril.

Mam knihu hostu ktera zapisuje prispevky do souboru.
Kazdy prispevek je ulozen v promenny. Takze ten soubor kde sou ulozeny prispevky vypada takhle nejak

$prispevek[]="nejaky obsah";
$prispevek[]="nejaky obsah2";
$prispevek[]="nejaky obsah2";
...

A ja chci primo ze stranek nejaky prispevek vymazat, nebo-li vymazat jednu promennou
Tohle je můj datovej soubor:

<span class=rubrik>Čas: nevím</span> <b>[soky666]:</b> Pan Lucák sliboal mojí třídě písemku z němčiny na Rakousko, dopravu a cestování. Tak jsem zvědavý, jestli tento slib uskuteční. :)<br><br><span class=rubrik>Čas: 17:00</span> <b>[soky666]:</b> Dávají Přátelé, tak je nezmeškejte. Je to super seriál. Teda doufám, že se nepletu, že je dávají. :))<br><br>

A já bych potřeboval smazat tuhle část toho souboru:

<span class=rubrik>Čas: 17:00</span> <b>[soky666]:</b> Dávají Přátelé, tak je nezmeškejte. Je to super seriál. Teda doufám, že se nepletu, že je dávají. :))<br><br>

Nevíte jak na to? Nemůžu na to přijít...