funkce SUM - 2 krat a jedne strance ? Chyba?

Ahoj, jako uplny zacatecnik se potykam s touto chybou:
pokud necham v kodu jen jeden dotaz SELECT tak je vse OK, ve chvily kdy tam necham oba, objevi se chyba.Pritom na localhostu je vse OK..poradite?

Dekuji

<?$queryU="UPDATE zakaznici SET SLEVA ='ANO' WHERE TEL like '$TEL' AND HODNOTA > '500'";
$resultU=mysql_query($queryU,$link) or die("Nelze UPDATE!");
$res=mysql_fetch_object($result);

SUMa za celou desitku:
$queryS="SELECT TEL, SUM(HODNOTA) AS suma_celkem FROM zakaznici WHERE TEL like '$TEL' AND ID_PRODEJNA like '$ID_PRODEJNA' GROUP BY TEL";
$resultS=mysql_query($queryS,$link) or die("Nelze číst z tabulky zakaznici suma_celkemSum!");
$resS=mysql_fetch_object($resultS);


// SUMa za vybraný obchod:
$queryObchod="SELECT TEL, SUM(HODNOTA) AS suma_celkemObchod FROM zakaznici WHERE TEL like '$TEL' AND ID_PRODEJNA like '$ID_PRODEJNA' GROUP BY TEL";
$resultObchod=mysql_query($queryObchod,$link) or die("Nelze číst z tabulky zakaznici suma_celkemObchod!");
$resObchod=mysql_fetch_object($resultObchod);

echo "NÁKUP v <b>DESITCE</b> CELKEM ZA: <b>$resS->suma_celkem</b>\n Kč";
echo "<br>NÁKUP v <b>$ID_PRODEJNA </b> CELKEM ZA: <b>$resObchod->suma_celkemObchod</b>\n Kč<br>";
EHm,... jaká chyba?
To funous:Chyba:Vyhodnoti dotaz jako neuspesny: ("Nelze číst z tabulky zakaznici suma_celkemObchod!")
ty jsi ftipálek co? :D

chybu myslíme tu kterou ti píše mySQL a né tu co jsi si tam nadefinoval ty!


co kdyby jsi modifikoval tvoje příkazy die! takto aby ti to reklo i co je to za chybu!


die("Nelze číst z tabulky zakaznici suma_celkemSum!". mysql_error());



HonyZahy
Ahoj HonyZahy,
opravdu diky za tvoji radu, ...... . mysql_error(), pomohlo mi to najit chybu v kodu.., fakticky nejsem vtipalek jen zacatecnik na poli php...
to já taky.....

jen už jsem se přes tento problém dostal dál....

HonyZahy
...ID_PRODEJNA like '$ID_PRODEJNA'.. jestli je id cislo, tak to neni uplne hezke.
na cisla se pouziva id_prodejna = $ID_PRODEJNA, jinak se provadi prevod na string a dlouhe porovnavani. Chyba to neni, ale pokud je tabulka treba s pul milionem zaznamu, tak tohle dokaze dost zpomalit.