mail a diakritika

lidi mam problem.

kdyz z wz odeslu mail pomoci PHP a pouziju diakritiku tak mi mail prijde necitelny

da se nejak v tom scriptu nastavit kodovani an :windows-1250

nebo mi poradte nakej jinej zp. jak to vyresit?
Nejsem si tím úplně jistý, ale pokud je kódování stránky nastavené na win1250, tak i odesílané údaje budou ve win1250. Wz a jeho php běží určitě na ISO. Takže tak. Zkusil bych to při příjmu překódovat z win na iso. To by mohlo pomoct. Ideální je ale předělat stránky na ISO, tam pak není žádný problém. (úspěšně vyzkoušeno)
Poraďte mi taky. Mám stránečku s odesláním mailu pomoci php funkce mail() a po radách které jsem tu četl jsem nastavil
<META http-equiv=Content-Type content="text/html; charset=iso-8859-2">
ä v mailu se mi neodešlou např písmena žšč , čárky jsou v pořádku . Co s tím?
Mail má taky charset. Implicitně bych ho typnul na iso-8859-1, tedy nic pro čechy. Ale kde se to nastavuje pro mail, to nevím, podívejte se do manuálu. Ale určitě se dá mail poskládat jako "multipart", kde každá část může být jiná a má svůj typ a případně encoding. Tedy může mít i jednu část, textovou s encodingem, který chci. Ostatní viz patřičné RFC.
mail("komu","predmet","zprava","Content-Type: text/plain; charset=iso-8859-2")
Manuálu ...kde ho najdu. Leda tak vždycky ke každý maličkosti přečíst x knih a doufat že v těch textech člověk narazí na to co chtěl. Pokud to mezitím nezapomene než je přečte!
Zřejmě toto zůstane další mojí nezodpovězenou otázkou.
Sojkovec:

>> mail("komu","predmet","zprava","Content-Type: text/plain; charset=iso-8859-2")

Tak nevím, ale zkoušel jsem to dle tebe a zpráva mi na mail došla taková, že tělo zprávy bylo OK, ale předmět měl pošramocenou diakritiku.

Nevíš, co ještě s tím?
<HTML>mail("komu","=?iso-8859-2?Q?".imap_8bit("Tady je předmět s diakritikou")."?=","zprava","Content-Type: text/plain; charset=iso-8859-2")</HTML>
>>Richard

ten tvuj kod funguje uplne bezchybne mockrat dekuju
>> spook
Prečo myslíš, že tu pracuje? (Richard)