Please Help Me !

Ahoj. Potrebujem pomoc. pokusal som sa vyrobit chat bez MySql ale moc sa mi to nepodarilo. Moze mi niekto poslat taký jednoduchý chat aby som sa naucil nieco nove a opravil tem moj? som zufalý
hmmm,
neporadim ti, ale budes to muset udelat asi jako zapis do textovyho souboru, napr. zprava##jmeno##cas|| atp. ale nikdy sem se o to nepokousel a ty bys taky nemel! mysql - my love!
No, o prázdninách jsem dostal podobný nápad, potřeboval jsem totiž soukromý chat, kde bychom si pokecali s kámošema, ale jelikož mám výraz MySQL ještě dost nezažitý a po prvních nezdarech, jsem mu příliš nedůvěřoval. Tak jsem si vytžvořil a až donedávna zlepšoval chat, pouze s pomocí PHP (já vím že to zdaleka neni dokonalé, ale já prostě jinak nemohl :-)) a kdybys jeden, dva dny počkal, tak bych to mohl přenést do obecné verze a dát ti link.
Mimo jiné to má:
- refresh příspěvků (jinak by to nebyl chat, že :-))
- smajlíky a podobné blbůstyk od formulářů
- ikonku uživatele
- informace o on-line uživatelích
- osobní zprávy a automatické upozorňování na ně.
- výpis, kdy tam byli naposled
- jelikož je to laděné do fantasy, tak je vedle formuláře obrázek putyky národa, který si každý může zvolit. + zjištění národa jiných uživatelů

Jsem na to (vzhledem k tomu, jaký jsem v PHP samouk-amatér) docela pyšný, že se mi to povedlo.
Ale je tu ještě něco, v IE se to nezobrazuje úplně nejlíp, i když to na druhou stranu není hrozný.
Já jsem udělal bez MySQL (ono totiž na WZ ještě tehdy žádné nebylo) diskuzní fórum (http://zorhajn.wz.cz/index.php?id=40). Nevýhodou je, že se z textových (resp. sekvenčních) souborů těžko mažou staré příspěvky. U diskuzí to nevadí, ale u chatu to je občas potřeba, protože není nutné archivovat všechny příspěvky.
Fakt bych šel do toho MySQL.
Stillet: No já to dělám tak, že načítám jen x prvních bytů a občas to prostě komplet smáznu. Teď bych to chtěl ale ještě vylepšit načítáním jenom x řádků až to pořádně vymyslim, protože ono je pak opravdu divný, když se zobrazí jenom polovina nějakého příspěvku :-)
Myslim ,ze PHP je tak "sirokozaberovy" serverovy programovaci jazyk,ze nie je problemom v nom spravit CHAT na celkom solidnej urovni. Ja som si stiahol script ktory v testovacej verzii mam na stranke www.zaujimavosti.wz.cz/test/chat_plain.php.Je to v podstate len velmi jednoduchy chat,ktory sa da lubovolne zdokonalovat.Ak chces mozem ti poskytnut link na stranku kde si takychto chatoych skriptov v php mozes stiahnut viac(tento tiez nevyuziva MySQL),niektore vyuzivaju MySQL,niektore nie.Bol tam jeden vymakany Chat s vyuzivanim MySQL databaz,ale bohuzial po urcitom case to na tomto webe vyhlasilo ze to prekrocilo nejaky Limit pristupov resp.poziadavkov na SQL databazu a na cca.10 minut to padlo.