Dotázek ohledně rychlosti...

Chtel jsem se optita zda-li ma pouzivani include nejaky vliv na rychlost provedeni skriptu, monetalne mam cely web (kco.wz.cz) v jednom souboru, tak by me zajmalo zda-li by se to nezrychlilo kdyz bych ho rozdelil a pak jen podle if daval pomoci nclude dohromady :) Děkuju
řekl bych, že řádově nanosekundy.
Já mám pocit, že je to spíš naopak, když je tam těch "includů" moc, tak to zpomaluje.
Include je otevření souboru. Takže tak. Pokud je to používané častěji, zůstane to v cache (diskové), takže bych se přikláněl taky k něm nanosekundovým. i když to budou asi nějaké tisíce...
>> Já mám pocit, že je to spíš naopak, když je tam těch "includů" moc, tak to zpomaluje.

No, zalezi na zpusobu pripojeni. Samozrejme ze include() nepatrne zpomali vykonani skriptu, nicmene me osobne se dynamicke stranky nactou velmi rychle, jelikoz je servery vetsinou odesilaj "po kouskach", a omezeni my konektivity (coz je vlastne jedna jedina brana s konektivitou 20 mb/s) tak vlastne nestaci nacitani omezit, pac to se projevi az pri delsim spojeni...
>>.., jelikoz je servery vetsinou odesilaj "po kouskach",..
nechápem?
vždy prichádzajú dáta k užívateľovi po kúskoch, (inak to nejde) packety a pod.
všetky linky sú viacmenej sériové a dáta v nich bežia sekvenčne.
teda neviem si predtaviť, že by mi v jednom takte prišla nejaká 8KB stránka, to by fakt bol cvrkot.
(jediný pearalený prenos informácií v tejto oblasti{keď nepočítam počítače na koncoch linky} je prenos z monitora do užívateľa a to vďaka mozgu)

?:-)
>> nechápem?

Mam na mysli dejmetomu po "kusech" trebas po 10 paketech, a pak je mala prestavka. Skutecne mi funguje nasledujici: Pokud stahuju jeden urcity txt soubor, kterej ma 400 kB, stahnu ho asi za 20 vterin. Pokud ten samy soubor includuju a stahnu pres PHP skript, je stazeny okamzite. Cim to je?
no neviem ak ho icluduješ a je na serveri (?), tak potom sa spracováva rovno tam a tebe dôjde len vygenerovaná stránka na základe požiadavku
napr: http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=2&i=15792&t=15792
a toto je na strane užívateľa len obyčajné (X)HTML

>>> Pokud ten samy soubor includuju a stahnu pres PHP skript,...
includuju != stahnu
keby si nejako poslal ten súbor užívateľovi (ak sa to dá, neviem) tak by to fungovalo rovnako ako pri sťahovaní (cca 20s)
ale ak ho icluduješ server vytvorí nový súbor a ten zašle užívateľovi, tzn. dynamicky vygeneruje stránku (hlavicky+include.txt+pätičky)

btw: niesom Pán Boh, môžem sa mýliť, ale takto by to malo fungovať.
Nepochopil si me. Pokud samozrejme, ze include() != stahnout, ja to myslel takto:

stahnu-li 'http://sojkovec.wz.cz/stats/ip.txt', trva to mnohem dele,
nez pokud stahnu 'http://sojkovec.wz.cz/?stats=ip', prestoze delka vystupu je stejna, akorat v druhem pripade pouzivam include()...
z môjho osobného pokusu cez GPRS+Opera:
ip.txt cca 236B/0s (302 found)-cez quick downolad
?stats=ip cca 179kB/7,5s

podľa mňa to môže byť záležitosť priorít, daných procesov
Jenze ja mam max. rychlost 20 kB/s. Od serveru prijimam cely vystup, zadna cache nikde neni...