framy vs PHP

mam stranky kd eje dole navigace. reseny je to pres ramy. chtel bych to prepsat bez ramu, ALE jak se da jinak docilit toho ye to dolni menu tam bude porad statickz? wim z eto de pres CSS al emm dojem ze IE to nejak nebere - muselo se to pro nej resit Jscriptem, ale stejne tam bzlo videt jak se t posune a vrati - jen probliknuti a to me fuckuje. moyna sem magor ale na nic jinzho nemuyu prijit doijkz dazz
CSS jedine: dáš nepopulární tag <body scroll=no>;
udelás jeden abslutne pozicovany div 100% × 100%, overflow: auto;
druhy div taky absolutne, ale sirka: 100% a vyska: vyska ty navigace, down: 0px;
je to trochu nesrozumitelne, ale doufam ze to alepon nekdo pochopi :-)
len co ma toto s php?
co udělá <body scroll=no>?
Ahoj, neviem ci som Ta správne pochopil, ale myslis to tak, ze by si chcel mat to menu stale dole? a tak aby to bolo bez ramov? to sa da v php celkom lahko urobit
yup presne! je mi jasny ze musim inkludovat ale prave sem nevedel jak vyresit to menu dole
2ludko: fsetko a nic.. :0) s kludom :0)
no ja to robim takto:
<?
if(isset($_GET['page'])){
switch($_GET['page']){
case "gb" : $stranka = "guestbook.php"; break;
case "admin" : $stranka = "administracia.php"; break;
default : $stranka = "default.php";
}

} else { $stranka = "default.php"; }
?>
<div class="lave_menu">
<a href="index.php?page=gb">Kniha navstev</a><br>
<a href="index.php?page=admin">Administracia</a><br>
</div>
<div class="prostriedok">
<? include($stranka); ?>
</div>
<div class="prave_menu">
</div>

myslim, ze to nie je nic prevratne ale ide to celkom v pohode, po chvilke hladania na nete by si urcite na njaky takyto postup narazil...
Zkus se podivat na www.divadlotramtarie.cz/php. Mam tam docasne umistene stranky, ktere jsou resene pres "div" - cele je to v php, pricemz menu je jakoby pribite na jednom miste, zatimco obsah nad nim roluje. Pokud ti to tak bude vyhovovat, bez okolku stahuj a kopiruj.
2boris: diky to PHPko je mi jasny mam neco podobnyho... slo mi o to CSSko

2jakub, dikes - kupodivu, to funguje s position:fixed - cha pred rokem sem mel neco podobnyho postrane, ale s position:fixed mel IE problemy - spis to ignoroval a ejhle, ze by m$soft zapracoval asi jo, kay¨zdopadne to funguje takze oka...


diky fsem moc moc
2jakub - jo ale slape to jen pod IE :0/
No, já nevím, ale mě to jede v Mozille a v IE ne.... :-o
@!#$