Začátečnická otázka

Jak mám udělat, aby PHP podporoval můj PC(prostě, abych mohl na svém PC pracovat s PHP).
nainstalovat si apache server, potom jeste php (pokud uz nebude u apache)

nebo treba zkus php home edition nebo nejakou takovou blbost

http://cz.php.net
pokud jedes pod wokny stahni si PHPTriad - mas tam Apacha PHP i MySQL >-] - nic nenastavujes jen naistalujes - vlastni webspace je pak implicitne v C:\apache\htdocs
PHP Home Edition 2 - www.php.sk - včetně jednoduché instalace

přijde mi lepší než PHP Triad ;)
Nainstaloval jsem si php home vsechno je v poho akorat netusim proc me to nechce nechat tvorit databaze v mysql... to je to nejak zamezeny? Pokud do mysql napisi CREATE DATABASE jmenodatabaze; tak mi to napise toto: ERROR 1044: ACCESS DENIED FOR USER:'@localhost' to database 'jmenodatabaze'.
Mel bych se asi nejak prihlasit ale to mi taky nejde zkousel jsem napsat: -u root -p tak jak jsem si nastavil v instalaci ale kod to po me nechce jen me to po enter hodi ma dalsi radek. Tak jsem za to zkusil hodit strednik a Vyhodi mi to dalsi chybu. Predem dekuji za pomoc
WOOLF
Nainstaloval jsem si php home vsechno je v poho akorat netusim proc me to nechce nechat tvorit databaze v mysql... to je to nejak zamezeny? Pokud do mysql napisi CREATE DATABASE jmenodatabaze; tak mi to napise toto: ERROR 1044: ACCESS DENIED FOR USER:'@localhost' to database 'jmenodatabaze'.
Mel bych se asi nejak prihlasit ale to mi taky nejde zkousel jsem napsat: -u root -p tak jak jsem si nastavil v instalaci ale kod to po me nechce jen me to po enter hodi ma dalsi radek. Tak jsem za to zkusil hodit strednik a Vyhodi mi to dalsi chybu. Predem dekuji za pomoc
WOOLF
a mysql server mas pustenej? ten se pousti samostatne