php na linuxech

Mám Linuxy v distribuci Mandrake 9.1 a chci rozběhat apache+php+mysql! Může mi někdo poradit jak na to? Potřeboval bych konkrétní postupy, popř. názvy souborů na stažení. Pokud nevíte přesně, zkuste aspoň poradit jak na to. Jsem na to asi ještě moc malej tučňák :)
Pokud máš stáhnuté a vyp. iso obrazy cd nebo přímo koupené cd - tak apache+php+mysql je přímo na instal. cdčkách - a přímo při instalaci se volí balíčky co se mají instalovat (měl jsem Linux Mandrake 9.0 na 3CD). Jinak pokud už máš nainstalováno je tam program na správu balíčků a myslím, že přímo z něj se dají stáhnout i z internetu.
/usr/share/doc ... tam je všechno.
při instalaci jsem zvolil instalaci všech balíčků, takže je tam pravděpodobně mám, jak je tedy spustim?
pokud si al instalaci vseho tak by se to melo spoustet pri startu samo (aspon me se to spousti)
zkus otevrit internetovej prohlizec (jakejkoliv) a zadej do nej jednu z nasledujicich adres

127.0.0.1
localhost

oboje znamena to samy, tedy tvuj pocitac. pokud se ti ukaze nejaka stranka, tak mas apache nainstalovanyho a bezi.
staci mat instalacne cd a vsetko si nainstalujes pohodlne z rpmdrake alebo gnorpm. samo to doinstaluje "zavislei" balicky.
Pokud je to všechno nainstalované a nejede to, zkus se podívat do konfigurace apache (/etc/apache.conf nebo /etc/apache/(nejaky conf) - v každém případě to najdeš v /etc). Je to poměrně dlouhý soubor, kde najdeš sekci [modules] (tuším) a tam najdeš něco ajko php.mod, který když je zapoznámkovaný (# na začátku řádku), tak nejede, když to odpoznámkuješ a restartuješ apache (/etc/init.d/apache resrart - nebo jak se to v Mandarke dělá) a mělo by to jet.
v mandrake je to "apachectl restart"