PHP Triad

Ahoj,
nevíte jaká je momentálně nejnovější verze PHP Triad a kde by se dala popřípadě stáhnout?
Diky
PS: A používáte to vůbec?
2.2 http://ovh.dl.sourceforge.net/sourceforge/phptriad/phptriad2-2-1.exe

Jinak doporučuji také http://apache2triad.sourceforge.net.
a ten apache2triad to obsahuje vlastně co. Já moc inglíze neumim, tak to dost dobře nedokážu vyčíst.
Apache2triad je v podstate to samy. Ja pouzivam prave jeho a jsem vcelku spokojen... :o)
Zuste raději linux. Tam je všechno, je to menší, rychlejší a potřebuje při stejném výkonu slabší HW. Navíc se tam nematlá milión různých kódování češtiny.
Marek ma pravdu ;)
to Broli: a jakou verzi PHP a MySQL to obsahuje?
to Marek: to bych měl na kompu třetí operační system a navic mam trochu strach ze se v tom budu docela slušně plácat a zabere mi dost času se stim naučit.
to Simon: máš pravdu. Pokud ti to funguje a vyhovuje ti to, nemá cenu tě přesvědčovat. A verzi, nejlépe takovou, aby to, co stvoříš, chodilo tam, kde to má chodit, takže asi tady.... A tady myslím úplně poslední verze nejsou. Takže v klidu. A zase doporučím JEdit. :-D
ad Marek: uz 3krat jsem se snazil naistalovat linux, ale bud si to nesedelo s HW, nebo tam to PHP proste nebylo, nemohl bys poradit jakou distribuci linuxu pouzit? diky moc
ja mam Apache/2.0.49 (Win32) PHP/4.3.6 a MySQL 4.0.18
já používám PHP Home Edition 2 a naprostá spokojenost
stažení na www.php.sk


Obsahuje:
Apache 2.0.47
MYSQL 4.0.13
php 4.3.3
phpMyAdmin 2.5.3

Ovšem je to z 15.7.2003
Pif:
Rika se ze pro zacatecniky je nejlepsi Fedora, ale nemam zkusenosti. Me se zatim nejvic zamlouval SUSE. Vse jednoduche a efektivni. Wokna sem na desktopu nevidel uz roky:)

Pro PHP je treba nainstalovat Apache a moduly PHP
Jenom takový malý dotaz: jak nastavim u toho apache2triad aby to správně zobrazovalo středoevropské jazyky?
Pif: jakou distribuci? Tak to ti moc neporadím. Já jsem kdysi na začátku začínal se slackwarem (to bylo jádro někde kolem 1.0.10), docela jsem do toho pronikl, takže si nastavím co potřebuju i ručně. Pak se mi začal líbit Debian, ten používám doteď (momentálně tam mám jádro 2.4.25). Ale jaká je verze apache či php, to ti neřeknu. Akorát vím, že jsem s tím nějaké extra problémy neměl. Prostě přečteš readme a pokud něco nejede najdeš to v /usr/share/doc... Jinak jsem zkoušel to suse a redhat. Moc jsem s tím nesrostl, ale zdálo se, že obojí funguje obstojně. Nakonec jsem stejně došel k osobnímu názoru, že debianův dselect je nejlepší :-), tak používám debian. Jinak jsou ty distribuce až na instalační programy více méně stejné.
>> Jenom takový malý dotaz: jak nastavim u toho apache2triad aby to správně zobrazovalo středoevropské jazyky?

v php.ini:

...
; PHP's built-in default is text/html
default_mimetype = "text/html"
default_charset = "iso-8859-2"
...
Zadny triady nepouzivam.
Apache 2.0.50
PHP 4.3.8
MySQL 4.0.20a
OpenSSL 0.9.7d

Instalovano vsechno zvlast a dohromady to beha jak po masle...
Apache/2.0.50 (Win32) mod_perl/1.99_13-dev Perl/v5.8.3 PHP/5.0.0 DAV/2 mod_python/3.1.3 Python/2.3.2 Server at 10.17.0.31 Port 80
to Sojkovec: Lidi co si dokazou nainstalovat a nakofigurovat(!) Apache, PHP , MySQL a OpenSSL považuji za psychopaty... Ber to jako kompliment:-)
Tady já se hlásím, jako další psychopat. :o)
simon: Nu a Linuxu si to dokonce i zkompiluju... zas tak slozity to ani neni.
Sojkovec: jak dlouho si se to učil, nebo na to máš přímo asi školu, ne?Neřikej že jsi samouk!
povazujem sa za radoveho trosku odbornejsieho pouzivatela ale nevidim zase az take problematicke konfigurovanie apachea, mysql a php. staci rozumiet co pisu v manuali alebo priamo v konfigurakoch a nebat sa trochu experimentovat. :-) ...
aha - a citat php forum na webzdarma. ;-)
>> povazujem sa za radoveho trosku odbornejsieho pouzivatela ale nevidim zase az take problematicke konfigurovanie apachea, mysql a php. staci rozumiet co pisu v manuali alebo priamo v konfigurakoch a nebat sa trochu experimentovat.

Presne tak :)
Pro pouhý provoz PHP na svém PC je nejlepší IBServer... ;) apache2triad je silene slozity, a phptriad je takovy divny... ale je to otazka verze, oblushy a zkusenosti.. ;)