Vložení hodnoty souboru do textarea

Existuje funkce nebo způsob, jak nechat skript vypsat do textarea jen data ze souboru, aniž by se "aktivovaly" tagy a příkazy?
to mislis neco jako nacist obsah souboru do promene, a pak pomoci strip_slashes() odstranit tagy?
No právě, že já potřebuju, aby tam ty tagy a příkazy zůstaly, ale aby se jenom zobrazily jako text.
kdyz sme u toho, pokud se nemejlil jako ze ne( prave sem to zkousel), tak v textarea se tagy zobrazi normalne jako text, tak co vlastne resime.
No právě, to je na tom divný, protože mě se to tak nezobrazuje.
Ale teď jsi mě navedl na to, že to asi bude tím, že v souborech, které otevírám jsou další textarea, ale je blbý, že si je to nedokáže rozlišit :-(
Takže problém je opravdu jenom s textarea. Chci načíst do textarea soubor, ale pokud je v něm také textarea, tak v místě jejího konce se začne soubor vypisovat mimo textarea
nezkousel jsem to, ale nepomohlo by obalit ten vnitrek, co ma byt v textarea do <PRE> .... </PRE> ?
Tak bohužel to nevyšlo. Nejspíš bych potřeboval, aby si skript někam načetl požadovaný soubor, pomocí str_replace z něj vyhodil textarea a až v tomto formátu vložil do textarea
htmlspecialchars() ?
Tak jsem to zkusil, ale nefungovalo to. Mrknul jsem do manuálu, vytvořil nový soubor s příkladem z manuálu a taky to nefunguje!?
<HTML>Sojkovec to psal..
$text = htmlspecialchars($text);</HTML>
Richard: Však jo, já to zkusil.

Podívej se na
http://foxcentrum.mysteria.cz/atest.php

skript je:
<?
$text = "<a href='soubor'>soubor</a>";
$textik = htmlspecialchars($text);
echo $textik;
?>
A co takhle?

<?
$text = "<a href=\"soubor\">soubor</a>";
$textik = htmlspecialchars($text);
echo $textik;
?>
Pořád nic. Takhle to sice vypíše odkaz s dvojitýma úvozovkama, ale jinak stejné. On to byl ale jen příklad, že to s těma < > nic neudělá.
<HTML>ja to vidim spravne</HTML>
Richard: Jezis mas pravdu! Ja uplne zapomnel, ze to predelany uvidim jenom ve zdrojaku. Ja jsem ale hlava dubova!

Tak je to v pohode, diky moc vsem!