Jaka obrana proti debilum?

Nekdo v posledni dobe leze na me stranky a zanechava stupidni (a nekonecne dlouhe) vzkazy v me knize navstev. Mate nejaky napad, jak se ho zbavit? Jeho IP adresa se bohuzel porad meni, takze zakazat mu to nemuzu, spis bych ho rad nejak vypatral a pak treba mailnul jeho providerovi, aby mu to zatrhnul. Vzhledem k tomu, ze mam celkem solidni navstevnost (radove 600 lidi denne), nemuzu si dovolit, aby mi nekdo na strance delal bordel.

Pro zajemce: jeho IP adresy jsou mj. tyhle:
212.137.181.156
212.137.158.163
212.137.160.39
212.137.159.172
205.188.197.43
152.163.204.4

Jak vidite, meni se klidne i prvnich 8 bitu adresy, takze nejaka filtrace uzivatelu neprichazi v uvahu :-(

Po spusteni nejakych zakladnich nastroju jako traceroute a nslookup to vypada, ze je nekde v Britanii (Londyn) na dial-upu, ale nejsem expert, tak kdybyste mi nekdo vypatrali vic informaci, budu vdecny :-)

Diky.
Omez pocet znaku vzkazu :).
Jujky, to je dobry... (blby)
Provider pochybuju že by ti pomoh (obzvlášť jestli je z anglie...)
BTW: Ty poslední dvě adresy vůbec nejsou v databázy!!! a ty první 4 maj rozsah pouze 212.137.116.0 - 212.137.255.255 a jinak je z anglie konkrétně z londýna. blokovat bych to nedoporučoval asi bys jich odpojil nemálo tak si poraď Lukasik
A vůbec tady máš celej výpis...

inetnum: 212.137.116.0 - 212.137.255.255
netname: CWC-DIALPHASEIII
descr: CWC-DIALPHASEIII
country: GB
admin-c: JM11896-RIPE
tech-c: HC40-RIPE
status: ASSIGNED PA
remarks: Please send abuse notifications to abuse@cw-visp.com
notify: support@cwci.net
mnt-by: AS5551-MNT
changed: kwai@cwci.net 20010524
source: RIPE

route: 212.137.0.0/16
descr: Cable and Wireless Communications
origin: AS5551
notify: ripe-admin@cwci.net
mnt-by: AS5551-MNT
changed: phil@cwci.net 19990329
source: RIPE

person: John Mau
address: Unit 1
address: Brentside Excutive Center
address: Brentford
address: Great West Road
address: Middlesex
address: UK
phone: +44 20 8914 3099
e-mail: johnm@cwci.net
nic-hdl: JM11896-RIPE
notify: support@cwci.net
mnt-by: AS5551-MNT
changed: rups@cwci.net 20010117
source: RIPE

person: Hostmaster Contact
address: Cable and Wireless Communications Ltd
address: 76 Hammersmith Road
address: Hammersmith
address: London
address: W14 8UD
address: UK
phone: +44 800 684041
fax-no: +44 208 243 1981
e-mail: hostmaster@cwci.net
nic-hdl: HC40-RIPE
notify: support@cwci.net
mnt-by: AS5551-MNT
changed: edward@cwci.net 20020118
source: RIPE
Napiš adresu těch stránek.. rád bych se tam mrknul co tam máš když je tam taková návštěvnost
Napiš adresu těch stránek.. rád bych se tam mrknul co tam máš když je tam taková návštěvnost
No 600 to je slušný... jánm jenom asi 180
sakra cože ? já mám 20 - 30 co je to za blbost ? Asi málo propaguji
600 je fakt dost. Taky by mne zajímalo, co to je za stránky. Doufám, že je zbytečné se ptát, jestli nepočítate zobrazené reklamy?:-)
A já si myslel, jaká to je supr návštěvnost s průměrem 150 IP adres/den.
nepropadejte depresim ;) zalezi co na tech strankach je...

20-30 to je takove bezne ale malo...
100-200 je uplne normalni, zvlast pro stranky oborove nebo zajmove zarazene...
600 uz je docela slusne a s tim uz se da neco podnikat...

dulezite je ovsem brat tyto pocty jen orientacne a samozrejme jako pocet UIP!!! o tom jak zvysit svoji navstevnost, jak zvysit pozici v SE atd. se da najit hodno clanku na webu...

vysokou navstevnost preje m.sa. ;)
http://queen.aktualne.cz

Stranky o Queen, navstevnost je tak nejak konstantni kolem 500 unikatnich IP denne (hitu je cca trikrat vic). Pred Vanocema to bylo i pres 600, ale po Novem Roce to mirne pokleslo, buhvi proc. Toplist.cz sice uvadi kolem 700, ale tam se unikatni IP pocita tusim jen behem asi dvou hodin, takze kdyz prijde nekdo rano a vecer, tak je zapocitan dvakrat. Jinak banner webzdarma je na hlavni strance, ale cast lidi si bookmarkuje neco "uvnitr" stranek, takze to pocitadlo webzdarma nezapocita.

Spickove svetove stranky o Queen maji pres 1000-2000 UIP denne, tak uvidime... budu muset nekdy prepracovat design, aby byl o neco rychlejsi a ne tak ponury :-)

Jinak diky za pomoc, asi fakt omezim delku vzkazu. Jinak ten debil uz mi zase dneska zasvinil guestbook, jestli se podivate rychle (tak do 13, max. 13.30 dneska), tak to uvidite - anglicka verze stranky, guestbook. Za chvili to zase promazu.

Mr.Scully
http://queen.aktualne.cz
no tak potom to udelat leda tak, ze vsechny vzkazy se tam obevi, az je schvalis... nebo zakazat alespon ty IP adresy a schvalovat je rucne. doufam, ze to vysvetluju jasne... delat si proste backlist ip adres a vsechny prispevky z banovanych ip adres se objevi az po tve validaci...

m.sa.
Jasne, chapu.

Slusnej clovek musi vlastne z hliny rucne placat takovej chatrnej val na obranu proti najezdum debilu. Pripadam si jak v praveku :)

Neni to poprve, co se to stalo - minule jsem to uspesne vyresil tak, ze jsem verejne pohrozil, ze si to "utocnik" vyzere i s uroky a dalsi den se mi omlouval :-) Nekdy holt staci trochu zahrozit.

Mr.Scully
http://queen.aktualne.cz
skutecnost byva holt kruta ;)

:~(((((

m.sa.
Hele matine kolik tobě vlatně je???
No nevim jak to spolu souvisi, ale budiz...
osmnactiny jsem jiz oslavil (jeste se na to matne pamatuji) ;) zavolej mi do klubu 06094586857 a dovis se vic :~) :~)
ale pokud te to vazne zajima, tak mi napis na email...

a nebo muzeme tipovat (napoveda 50/50 - dvacet za mnou, tricet predemnou) :)

m.sa.
Sorry, že trochu vybočují z rozjeté diskuse.

Vracím se k té otázce ohledně omezení.
Napadla mně taková věc, jestli nepoužít cookies. Samozřejmě záleží na tom, jestli to je pořád ten samý počítač a má povolený cookies.
Bude ale trochu problém ho vystopovat. To by pak omezilo někoho jiného.

No nic. Byl to jen takový nápad. Můžete pokračovat v diskuzi. Mimoto docela slušné přístupy. S moji stránkou by se to dalo jen těžko porovnat.
No ale vetsine takovejhle chytraku to taky dojde..