vyhladavanie v nazvoch suborov

Zdravim, potreboval by som spravit nieco take, aby mi PHP vyhladavalo isty string napr. "xyz" v nazvoch suborov. Nebol by problem keby boli vsetky subory pokope, ale je tam viac "vrstiev" adresarov... dir1\dir2\dir3\subor1, subor2.... atd
skusal som cez opendir a nasledny readdir a potom pre kazdy adresar znova opendir a readdir ale mi to nehcelo pracovat, resp. islo to len pre prvy adresar a dalej to uz neslo... Dufam ze to pochopite :) a poradite. Vopred dik
<HTML>musis si na to vymyslet nejaky algoritmus, hold se neda nic delat</HTML>
a rekurzivny (vnorene procedury) predpokladam...
heh :) takhle jsem si jednou napsal v php "pruzkumnik disku" :) presnym postupem, jaky popisujes, takze je tam proste nekde chyba ...


projede se prvni slozka, berou se dokumenty, pokud je to slozka, hned se na ni spusti nove projeti slozky, a tak se to vnoruje hloubeji...
juneau: heh. a prehladaval si cely disk alebo len adresar svojej stranky ?
kedze timeout je na to asi prikratky :-)

napadlo ma prave, ci by sa nedal "fintou" (ked sa to da takto nazvat) predlzit timeout:
odhladol by som spracovanie skriptu do cca. 20 sec. a potom by som zavolal header s parametrami, kde som skoncil atd. kym nedostanem pozadovany vysledok...
slo by to ?
ja som si pozeral troska manual, je tam nova fcia scandir, ktora vracia pole s adresarmi a subormi v danom adresari, s nou by to mozno islo lahsie... Ale je available iba od PHP5 CVS :(
pinkynew> samozrejme prvni, co delam pri instalaci sveho php, je timeout = 1200 :) 20 minut :)
kazdopadne slo o to, ze to prohledalo aktualni slozku a klikatelne odkazy udelalo ze slozek, clovek se proklikl dal a to stejne... ale i ten vypis disku "na jednu stranku" jsem taky zkousel :)