co je to syntaxe?

Co je vlastně Syntaxe?
Syntax = Skladba (doslovne)
Jinak by se dalo rict, ze je to souhrn presnych pravidel zapisu, napr. programovaciho jazyku (v tomhle pripade asi)
http://www.google.com/search?q=define:syntax&sourceid=opera&num=0&ie=utf-8&oe=utf-8
To to nikdo neví?
LAMO! REKLI JSME TI TO DVA!
Sojkovec to řekl tak pěkně, těžko hledat lepší slova :-)
Ale já to porad nechapu..nejak konkretne
jako kdyz napises diktat a ucitelka ti opravi chyby -> opravi ti chybi v syntaxi cestiny (gramatiky). to stejne je syntaxe html, php, javascriptu -> takovy zapis, kdy vse funguje a nejsou v nem chyby
diktat....Hm
holt uz nevim, jak co komu vysvetlit :)
ad juneau:
slovo (prikaz) ma svoju syntax, cize vies ako ho napisat...

Smety:
syntax error znamena, ze si nieco zle zapisal, resp. ho prekladac nepozna.
skontroluj dane slovo, resp. riadok (resp. vsetko vyssie :-)...
pinkynew: mne to tedy vazne vysvetlovat nemusis :)
Pořád nevim co to je
zeptej se maminky
SYNTAXE = obecny zapis prikazu

Napriklad syntaxe pro prikaz FOR:

for (-vyraz1-; -vyraz2-; -vyraz3-) :
prikaz_1;
prikaz_2;
.
.
.
prikaz_n;
endfor;

a treba pro neuplny IF:

if (-vyraz-):
prikaz_1;
prikaz_2;
.
.
.
prikaz_n;
endif;

Snad to nejsou naky blbosti
Syntaxe jsou pravidla zápisu kódu, která je nutno striktně dodržet, jinak to překladač nepochopí.

např. Středník na konci příkazu. Když tam nebude jde o syntaktickou chybu, protože překladač neví, že jde o příkaz a zahlásí chybu, resp. nesmyslný zápis. Asi jako kdybys na číňana mluvil japonsky. Prostě nerozumí. (jestli někdo namítne, že zná číńana co umí japonsky, dostane do držky).

Jinak existuje ještě "algorytmická" chyba. To když všechno proběhne správně, jenom skript udělá něco cos nechtěl.
A jestli to stále nechápeš jdi do parku někdy k ránu a na nějakou syntaxi si počkej. Já tuhle viděl na pastvě syntaxi jazyka C++. Na větší vzdálenost ale pozor, abys sis ji nesplet s PHP. Jsou docela podobné, zvláště pokud jde o mláďata.
jojo, tyhle syntaxe scriptovacich jazyku jsou dobry. Pruser je to se znackovacima jazykama, a coz teprve, kdyz je tam s nima i ten jejich pasak, ten... no ten... jo, W3C ... s nim neni zadna prdel, doporucuju vzit nohy na ramena, nez na tebe posle svoje psy, nemecky Validatory.