----------PHP s databází---------

Dělám stránky v HTML...Tedka chci začít dělat trošku dynamičtější stránky ale vůbec nevím jak na to....Poradte
fakt konretni dotaz:) odpoved zni: tak se to nauc. na netu je zdroju spoustu. Pokud se chces naucit php a sql tak zkus na zacatek nejaky serialy, treba na builder.cz, interval.cz, atd... a potom je nejlepsi originalni dokumentace...
www.grada.cz --- kniha od Petra Brazy (myslim ;)
www.php.cz --- taky dobre ;)) asi nejlepsi
www.stahuj.cz --- chm manual na php
Koupil jsem si knížku....Tak ted jí čtu.....Ale mám problém nainstalovat php na PC....Ale třeba mám formulář v HTML a jak z něj tedka udělám registraci?Ktera se ulozi na stránkách?Prosím poradte...(kdyztak co nejpodrobneji) dekuji
Sežeń si phptriad.exe tak to nainstaluješ nejjednušejc. A s ti formulářem je to tak že každý HTMLtag INPUT ma NAME="promena" a pak ta $promena po odeslani formulare vstoupi do skriptu, ktery je uveden v FORM ACTION="skript". No a co s tou $promena udelá ten skript, to si přečti v té knize :)
A kde ho seženu?
To je obyčejné předávání proměnné a těch je na internetu kupa !
Ve formu musíš napsat adresu souboru php.
No a tam to můžeš vypsat např.
$jmenopole.

přiklad:
<form action="nejake.php">
<input name="pole">
<input type="submit" value="poslat">
</form>

php
<? echo $pole ?>

A stou registrací to jde přes MySQL, ale mě se neptej jak, bo se to učím, tudiš to nevím :-)
zkus sourceforge.net
Teď sem narazil na zajímavou stránku pro tebe ;-)

http://javascript.webz.cz/php_1_zaklady.php3
Autor: Špendlík (---.eurotel.cz)
Datum: 27. 03. 2004 20:19

To je obyčejné předávání proměnné a těch je na internetu kupa !
Ve formu musíš napsat adresu souboru php.
No a tam to můžeš vypsat např.
$jmenopole.

přiklad:
<form action="nejake.php">
<input name="pole">
<input type="submit" value="poslat">
</form>

php
<? echo $pole ?>

A stou registrací to jde přes MySQL, ale mě se neptej jak, bo se to učím, tudiš to nevím :-)


>>>
>>>Ale co ynamen8 to "nejake.php"?
>>>
Adresa souboru php ve kterém je napsané to druhé.
Než se zase zeptáž, podíve se na stránky, které jsme ti napsali!
Nemá někdo z vás mikrofon a messengera?Že by sme si o tom mohli popovídat...
O čem si chceš popovídat?
Není ti to s toho jasné?
rekl bych, ze "neni o cem" :) kup si knizku o php nebo si neco najdi na netu, a zkousej a zkousej. je i spousta navodu, jak nainstalovat apache s php. a nespolihej na to, ze ti vzdycky kazdy poradi. nauc se hledat!
moc né...Máš mikrofon?
Já mám knížku...:Ale moc to zatim nechápu....kde najdu ten......"phptriad.exe "?Nemá teda někdo mikrofon?
Smety--------Pro tebe ne!
Proč?Pro vás je to lehký když to umíte...
Kde najdu "phptriad.exe"
Jak si myslíš, že sme se to naučili?

Tady je ten apach:
http://prdownloads.sourceforge.net/phptriad/phptriad2-2-1.exe?use_default=cesnet
hele Smety ty mě fakt štveš. já sem třeba taky trouba a ptám se na pitomosti ale až potom co to skusim hledat. když napíšeš do seznamu slovo phptriad a stiskneš hledat, hádej co se stane?
kua kua vse je na webe :))
Jo to sem zkusil 100x hledat to ve vyhledávači ale nic......Nemá někdo mikrofon?Že by sme to zkusili...Napište mi na e-mail
ty jsi vazne uplne levej ...

prvni, co mi seznam.cz vyhodil, je tohle:

http://www.jakpsatweb.cz/php/jak_zacit.htm#nejsnazsi
Dám ti radu-
pokud si tak tupý, že ani neumíš najít phptriad tak na programování webu raději zapomeň (JE TO O HODNĚ SLOŽITĚJŠÍ). Nic ve zlém, ale tak to je ;o)